REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedTrzy awaryjne lądowania United Airlines. Zarządzono szczegółowe kontrole

Trzy awaryjne lądowania United Airlines. Zarządzono szczegółowe kontrole

-

Po serii awaryjnych lądowań samolotów linii United, przewoźnik zarządził szczegółowe kontrole swojej floty. W jednym przypadku – rejsu z Newark do Berlina – świadkowie dostrzegli płomienie wydobywające się z jednego z silników Boeinga 757. Linie United sprawdzają, czy do problemów operacyjnych przyczyniło się przejęcie linii Continental.

fot. Jules Meulemans/ Po przejęciu linii Continental przez United Airlines liczba skarg pasażerów drastycznie wzrosła

Po połączeniu obu linii lotniczych w 2010 roku, od kilku miesięcy United i Continental działają jako jeden przewoźnik. W tym czasie opinie konsumentów na temat United Airlines zdecydowanie się pogorszyły, a firma znalazła się na ostatnim miejscu w branży pod względem punktualności lotów. Wzrosła także drastycznie liczba skarg pasażerów korzystających z usług przewoźnika. Tylko w czerwcu tego roku było ich ponad 600. To pięciokrotnie więcej niż przed połączeniem United z Continental Airlines.

REKLAMA

Trzy awaryjne lądowania w ciągu niespełna dwóch dni tylko pogarszają i tak już nienajlepszy wizerunek firmy.

Do zawrócenia pierwszego feralnego lotu United Airlines doszło w minioną sobotę. Lot 96 z Newark w New Jersey do Berlina został zmuszony do awaryjnego lądowania w skutek awarii silnika. Według świadków, którzy widzieli kołującego nad lotniskiem w Newark Boeinga 757, z jednego z silników maszyny wydostawały się płomienie. Samolot z 173 osobami na pokładzie przez 2 godziny i 15 minut latał nad lotniskiem aby spalić paliwo, zanim zdecydowano się na posadzenie maszyny na płycie lotniska. „Załoga samolotu postąpiła zgodnie z obowiązującymi procedurami, zawróciła do Newark, a lądowanie odbyło się bezpiecznie” – tyle miały do powiedzenia linie United po sobotnim incydencie.

Na dwa kolejne nie trzeba było długo czekać. W niedzielę rano lot 409 także do Newark zawrócono samolot linii United lecący do Seattle, kiedy kapitan zgłosił wieży kontrolnej, że w kokpicie Boeinga 757 pojawił się dym. Kilka godzin później na lotnisko w Houston z powodu problemów z silnikiem zawrócono lot z 1124 do Bostonu.

W poniedziałek linie United poinformowały, że w związku z ostatnimi incydentami przeprowadzają szczegółowe kontrole swojej floty oraz procedur serwisowania samolotów.

Według lotniczych ekspertów wniosek jednak nasuwa się sam: United Airlines przejmując Continental Airlines wzięło na siebie ciężar, którego przynajmniej na razie nie jest w stanie udźwignąć. Przeglądy i naprawy usterek w maszynach lotniczego giganta dokonywane są powierzchownie i na szybko. Cierpią na tym pasażerowie, którzy skazani są nie tylko na opóźnienia, ale także na traumatyczne emocje związane z zawracaniem samolotów i awaryjnymi lądowaniami. Aby tylko te zaniedbania nie zakończyły się prawdziwą tragedię.

km

 

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2100022809 views

REKLAMA

REKLAMA

2100023042 views

REKLAMA

REKLAMA

2101819434 views

REKLAMA

2100023185 views

REKLAMA

2100023286 views

REKLAMA

2100023396 views