REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedTesty dla odbiorców "welfare"

Testy dla odbiorców "welfare"

-

W czasie obecnych prawyborów na nowo wypłynęła sprawa poddawania odbiorców pomocy społecznej testom na narkotyki.

 

REKLAMA

Pomysł ten kandydat GOP-u na prezydenta, Mitt Romney, uznał za „znakomity”.

 

Ponad 20 stanów rozważa wprowadzenie obowiązkowych testów. Ustawodawcy z Wyoming już nad tym debatują, powołując się na życzenia podatników, skłonnych do niesienia pomocy ludziom, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej, pod warunkiem, że pieniądze są używane zgodnie z przeznaczeniem, na żywność i środki higieniczne, a nie na narkotyki i alkohol.

 

Zwolennicy planu dążą do wprowadzenia go w życie, mimo ostrzeżeń przeciwników, którzy przypominają, że sądy odrzuciły podobne programy uznając je za niezgodne z konstytucją sprawdzanie ludzi, którzy poza szukaniem pomocy nie zrobili nic niewłaściwego.

 

„Ustawa z góry rzuca podejrzenia na tę grupę ludzi. Zakłada, że wszyscy używają narkotyki”, mówił demokrata z Wyoming, kongr. Patrick Goggles, w czasie burzliwej debaty.

 

Propozycja przeprowadzania testów nie jest niczym nowym. W ostatnich latach rozważano ją w ponad trzydziestu stanach, gdzie recesja wywarła negatywny wpływ na lokalne budżety. W 23 stanach od Wyoming po Mississippi ustawodawcy proponują wyrywkowe badania również na testy nikotynowe.

 

Romney uważa, że należy dopilnować, by osoby korzystające z pomocy nie marnowały społecznych pieniędzy na środki odurzające. Newt Gingrich postrzega testowanie jako metodę ograniczania spożycia tych środków i obniżenia kosztów programu „welfare”, przy czym opowiada się za poddawaniem badaniom ludzi przed przyznaniem im jakiejkolwiek pomocy federalnej, w tym świadczeń dla bezrobotnych, kuponów żywnościowych itd.

 

W Idaho analiza budżetu wykazała, że testowanie kosztowałoby więcej niż poczynione w ten sposób oszczędności, w związku z czym lokalni ustawodawcy porzucili tę propozycję.

 

Statystyki federalne wskazują, że odbiorcy „welfare” nie używają więcej środków odurzających niż generalna populacja.

 

W Michigan testowanie wprowadzono już w 1999. Po pięciu tygodniach program odwołano, kiedy sąd zawyrokował, że jest niezgody z konstytucją. Decyzja ta ochłodziła zapały innych stanów, z wyjątkiem Florydy, gdzie w ub. roku zatwierdzono identyczny program. I w tym przypadku interweniował federalny sąd, wydając niekorzystną decyzję dla stanu.

 

Inne stany usiłują uniknąć spraw sądowych proponując poddawanie testom tylko osób podejrzewanych o używanie narkotyków.

 

(HP – eg)

REKLAMA

2096878149 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878384 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674778 views

REKLAMA

2096878531 views

REKLAMA

2096878632 views

REKLAMA

2096878743 views