REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTCS - PZN: jeśli kolejne testy będą negatywne, polscy skoczkowie wystąpią w...

TCS – PZN: jeśli kolejne testy będą negatywne, polscy skoczkowie wystąpią w Oberstdorfie

-

- Advertisement -

Po wielu godzinach i zwrotach akcji w końcu dobre wiadomości dla polskich skoczków fot.Kimmo Brandt/EPA-EFE/Shutterstock

Polski Związek Narciarski poinformował, że jeśli biało-czerwoni będą mieli negatywne wyniki kolejnych testów na koronawirusa, to zostaną dopuszczeni do startu we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni.

“Czekamy na wyniki kolejnych badań naszej reprezentacji. Jeżeli wszyscy członkowie kadry narodowej otrzymają negatywne wyniki testu, to jutro nasi skoczkowie rozpoczną rywalizację w 69. TCS w Oberstdorfie” – napisano na Twitterze związku.

O 21.00 odbyło się nadzwyczajne spotkanie kapitanów reprezentacji. W jego trakcie zatwierdzono nowy program wtorkowej rywalizacji, który wejdzie w życie w przypadku kompletu negatywnych wyników w polskiej ekipie we wtorek rano.

Jeżeli wyniki będą negatywne, to o 14.30 odbędzie się seria treningowa, tylko z udziałem Polaków, o 15 seria próbna, a o 16.30 rozpocznie się konkurs. W przypadku zakażenia w polskiej ekipie będzie obowiązywał stary program – o 15 seria próbna, a o 16.30 konkurs.

Polaków nie dopuszczano do startu w poniedziałkowych kwalifikacjach, gdyż w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 miał Klemens Murańka. Poniedziałkowe badanie tego zawodnika dało rezultat negatywny. Wszyscy inni członkowie kadry mieli negatywne wyniki.

Kwalifikacje wyłoniły pary, w których będzie się toczyła rywalizacja. W przypadku powrotu biało-czerwonych do gry kwalifikacje zostaną anulowane i konkurs nie odbędzie się w systemie KO, tylko tradycyjnym z udziałem wszystkich zawodników.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA