REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedTalibowie grożą USA zamachami

Talibowie grożą USA zamachami

-

Zgodnie z oczekiwaniami Amerykanów Talibowie przygotowują się do pomszczenia Osamy bin Ladena, swojego duchowego przywódcy zabitego podczas akcji Navy SEALs 2 maja 2011 roku w pakistańskim Abbottabadzie. W poniedziałek Al-Kaida poinformowała, że wkrótce przeprowadzi serię dziesięciu zamachów terrorystycznych w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i innych krajach członkowskich NATO.

fot. Wali-ur-Rehman, rzecznik pakistańskiego ugrupowania terrorystycznego TTP

W miniony weekend arabska stacja Al Arabiya wyemitowała nagranie wideo, w którym zastępca szefa pakistańskiego ugrupowania Talibów, Wali-ur-Rehman, zapowiada krwawe ataki terrorystyczne na największe światowe mocarstwa, w tym Stany Zjednoczone. Ataki są odpowiedzią na zamordowanie przez amerykańskich żołnierzy Osamy bin Ladena.

REKLAMA

Grupa terrorystyczna, która zapowiada mrożące krew w żyłach ataki to Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP) – organizacja zbrojna, którą obarcza się odpowiedzialnością za zorganizowanie wielu zamachów bombowych w całym kraju. Jak dotąd nie ma pewności czy TTP przeprowadziła jakikolwiek większy zamach w krajach zachodnich, jednak jej liderzy utrzymują, że to właśnie oni usiłowali przeprowadzić udaremniony zamach na nowojorskim Times Square w ubiegłym roku.

W wyemitowanym przez Al Arabiyę wideo pojawia się Rehman siedzący na białym kocu z  karabin maszynowym, z którego na koniec terrorysta oddaje strzał w przestrzeń. W swoim przemówieniu zapowiada on, że TTP przeprowadzi zamachy bombowe w dziesięciu wybranych lokalizacjach na świecie.

Rehman zaznacza także, że pierwszy z planowanych ataków miał już miejsce. Chodzi o oblężenie amerykańskiej bazy marynarki wojennej w pakistańskim Karachi w ubiegłym miesiącu.

AS

4 KOMENTARZE

  1. …w kazdej kulturze, kolor ma inna wymowe…u nas czern jest symbolem zaloby a w kulturze Arabskiej zalobnym kolorem jest biel…Ale tez dwuznacznosc…ksiazki cenne – biale kruki…i nie wyjasnione fakty to tzw. biale plamy……A co pod szatami czlowieczymi…, pamietam jak czlowiek w turbanie na okeciu zagail, ze mna rozmowe, bo jakoobcokrajowiec potrzebowal pomocy i zeslizgnal sie na oswiadczyny, a na moja riposte, ze nie chcialabym nalezec do kolekcji kilku zon,stwierdzil, ze on katolik, odslonil turban by pokazac cieniutki lancuszek, choc nie pomne z czym, lecz z komentarzem, ktory byl dla mnie jak grom…”to sekret, bo to od papieza lecz nosic jawnie nie dozwolone bo krach bylby w biznesie w kraju miejsca urodzenia” Ciezko zapewne ludziom, co nie moga jawnie okreslic sie co czuja w zakamarkach swych mysli, lecz i szokiem jest odkrywanie takowych dwoistych postaw….

REKLAMA

2116526592 views

REKLAMA

REKLAMA

2116526793 views

REKLAMA

REKLAMA

2118323166 views

REKLAMA

2116526906 views

REKLAMA

2116526993 views

REKLAMA

2116527084 views