REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedTak go zapamiętamy. Rok 2011 w wydarzeniach

Tak go zapamiętamy. Rok 2011 w wydarzeniach

-

Ostatnie dni roku, którego następcę już za chwilę będziemy witać szampanem, jak zawsze skłaniają do podsumowań. Rok 2011 okazał się czasem pełnym niespodziewanych, szokujących, przełomowych i  nie do końca zrozumiałych wydarzeń. Zapraszamy do prześledzenia z nami  najistotniejszych momentów pierwszej połowy mijającego roku, o których dowiadywaliśmy się z magnetycznego czerwonego paska na telewizyjnym ekranie z napisem: breaking news

fot. Tucson Police Dept./ Jarred Lee Loughner w toku śledztwa przeszedł badania psychiatryczne

8 stycznia 2011

REKLAMA

W Tuscon, w Arizonie podczas spotkania wyborców z demokratyczną deputowaną Gabrielle Giffords doszło do strzelaniny. Kongresmenka została postrzelona w głowę, ale dzięki sprawnej akcji lekarzy cudem ocalała. Sprawca tragedii, 22-letni Jared Loughner zabił tego dnia 6 osób, ranił 13.

25 stycznia 2011

W egipskim Kairze wybuchają pierwsze zamieszki, będące jedynie początkiem protestów antyrządowych na masową skalę. Egipcjanie domagali się odejścia sprawującego od 1981 roku władzę prezydenta Hosni Mubaraka. Odejście Mubaraka wywołało falę podobnych protestów antyrządowych w całej Afryce Północnej.

11 marca 2011

W Japonii u wybrzeża Pacyfiku w pobliżu regionu Tohoku doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi o sile 9 w skali Richtera. W jego wyniku zginęło co najmniej 15 560 osób, a bez dachu nad głową znalazło się aż 550 tys. Japończyków. Była to najdroższa katastrofa naturalna w historii.

25 kwietnia 2011

Najsilniejszy atak tornado odnotowany przez ludzkość. Największe zniszczenia zostały spowodowane w Alabamie, Tennessee, Arkansas, Mississippi oraz Wirginii. Bilans ofiar sięgnął liczby 346 osób.

29 kwietnia 2011

Brytyjski książę William, syn tragicznie zmarłej księżnej Diany, stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką została długoletnia partnerka, Kate Middleton. Ślub książęcej pary królewskiej został szybko okrzyknięty ślubem stulecia. Uroczystość zaślubin transmitowaną na żywo na całym świecie śledziło ok. 2 mld widzów.

2 maja 2011

Informacja, na którą wielu Amerykanów czekało od czasu ataków na WTC z 11 września 2001 roku. W wieczornym wystąpieniu Barack Obama poinformował swoich rodaków, że dzięki tajnej operacji amerykańskich żołnierzy, Osama bin Laden, czyli najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie, został zgładzony. Przywódca Al-Kaidy zginął z rąk żołnierzy Navy Seals w pakistańskim Abbottabadzie.

14 maja 2011

W Nowym Jorku został zatrzymany szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego – Dominique Strauss Kahn. Francuski polityk i biznesman został oskarżony o próbę gwałtu na nowojorskiej pokojówce w hotelu Sofitel. Dzięki brawurowej akcji prawników, mimo nieprzychylności opinii publicznej, Strauss Kahn  został uwolniony z zarzutów. Wiarygodność pokojówki podważono.

17 maja 2011

Skandal obyczajowy w Kalifornii. W roli głównej: Arnold Schwarzenegger, żona Maria Shriver i nieślubne dziecko, do którego przyznał się hollywoodzki gwiazdor. Matka nieślubnego dziecka Schwarzeneggera okazała się kobietą, która przez 20 lat pracowała u Schwarzeneggerów jako pomoc domowa. Wkrótce potem, Maria Shriver wystąpiła o rozwód i tym samym zakończyła trwające 25 lat małżeństwo.

27 maja 2011

fot. To właśnie m.in. to zdjęcie wstrząsnęło opinią publiczną

Demokrata Anthony Weiner zrezygnował w funkcji kongresmena. Wszystko za sprawą skandalu wokół zdjęć, jakie były kongresman wysłał za pośrednictwem swojego konta Twitter. Zdjęcia nagiego torsu polityka powędrowały do jednej z jego fanek. Opinia publiczna uznała ten gest ze strony Weinera za zbyt obsceniczny.

5 lipca 2011

Casey Anthony, oskarżona o zabójstwo pierwszego stopnia swojej 2-letniej córki Caylee, została przez ławę przysięgłych uniewinniona. Głośny i trwający 6 tygodni proces Anthony śledziły w telewizji miliony Amerykanów, którzy z niedowierzaniem przyjęli informację o łagodnym wyroku. W oczach opinii publicznej Anthony została uznana winną jeszcze w dniu rozpoczęciu procesu.

8 lipca 2011

Prom Atlantis wyruszył w swój ostatni rejs. Start odbył się z zaledwie 3-minutowym opóźnieniem. Ta misja była ostatnią ze 135 wykonanych w ramach programu promów Atlantis.

Na ciąg dalszy przeglądu najważniejszych wydrzeń mijającego roku zapraszamy jutro.

Anna Siarkiewicz

 

 

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Najbardziej interesujacy wydaje się być proces usuwania niezbyt posłusznych i niewygodnych osób, np: DSKhana (zagrażał Sarkozy`emu w wyborach na 2 kadencję)albo prezydenci państw ogarniętych afrykańską wiosną na czele z Muamarem K, aby „świat mógł skorzystać” z libijskich zasobów surowców mineralnych w tym ropy (Khadaffi utrudniał kontrolę),
    nie mówiąc o dokończeniu procesu mającego na celu skazanie niewygodnego ex gubernatora Illinois, skazanie na długoletni pobyt w zakładzie karnym (eliminacja z życia politycznego).
    Trzeba przyznać, że kazdy z wymienionych prócz zalet dopracował się kilku wad, dzięki którym świat wkrótce o nich zapomni. O to właśnie chodziło tym, którzy skorzystali.
    Skoro ludzi na tak wysokich stanowiskach można tak załatwić, to czego może spodziewać się człowiek skromny, mniej zamożny, korzystający choćby z internetu…

REKLAMA

2109224985 views

REKLAMA

2109225217 views

REKLAMA

REKLAMA

2111021608 views

REKLAMA

2109225358 views

REKLAMA

2109225457 views

REKLAMA

2109225565 views