REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSzczecin atrakcyjny dla Amerykanów

Szczecin atrakcyjny dla Amerykanów

-

Szczecin ma dla Amerykanów potencjał gospodarczy, wynikający m.in. z obecności stoczni w tym w mieście – powiedział w środę ambasador USA w Polsce Lee Feinstein, który przebywa z dwudniową wizytą w województwie zachodniopomorskim – poinformowała Polska Agencja Prasowa i Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

fot.Ambasada USA/ Ambasador USA Lee Feinstein w czasie spotkania z wojewodą zachodniopomorskim Marcinem Zydorowiczem

„Widzimy potencjał w Szczecinie, wynikający chociażby z obecności stoczni w tym mieście. Na terenie stoczni pracują nadal na mniejszą skalę firmy. Daje to cały czas prawdziwe możliwości do inwestowania na tym terenie” – podkreślił Feinstein podczas spotkania z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem.

REKLAMA

Ambasador dostrzegł również „zainteresowanie regionu kwestiami energetycznymi”. „Energetyka jest bardzo istotnym tematem w Polsce. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, jeśli chodzi o rozwiązania w sektorze energetycznym” – dodał Feinstein.

Według niego istotą ewentualnej współpracy między amerykańskimi i polskimi firmami w Szczecinie jest nawiązanie między nimi kontaktów. „My jako przedstawiciele władz możemy ze sobą rozmawiać i wiele zrobić, ale bardzo wiele w tej sprawie zależy od sektora prywatnego” – dodał Feinstein.

Ambasador USA i prezydent Szczecina przyznali, że szczecińskie firmy powinny wykorzystać szansę na nawiązanie kontaktów biznesowych i pojawić się na szczycie gospodarczym, który ma odbyć się w czerwcu w Warszawie. Na szczyt ma przyjechać amerykański sekretarz handlu i przedstawiciele firm ze Stanów Zjednoczonych.

W środę Feinstein spotkał się też z wojewodą zachodniopomorskim Marcinem Zydorowiczem i odwiedził Muzeum Narodowe w Szczecinie. W planach ma spotkanie z marszałkiem zachodniopomorskim Olgierdem Geblewiczem i wizytę w Zamku Książąt Pomorskich.Ambasador przyjął zaproszenie Katedry Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i porozmawia ze studentami filologii angielskiej i uczestnikami wymiany polsko-amerykańskiej

ZOBACZ WIDEO Z WYPOWIEDZIĄ AMBASADORA FEINSTEINA:

 

REKLAMA

2095964811 views

REKLAMA

REKLAMA

2095965044 views

REKLAMA

2097761440 views

REKLAMA

2095965193 views

REKLAMA

2095965294 views

REKLAMA

2095965405 views