REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSusza wywinduje ceny pożywienia w USA

Susza wywinduje ceny pożywienia w USA

-

U.S. Drought Monitor alarmuje – ponad połowa powierzchni Stanów Zjednoczonych to tereny, gdzie panuje obecnie susza. Z brakiem opadów atmosferycznych boryka się aż 63,5 proc. kraju. Tak źle nie było od 70 lat. 

fot. USDA/ Susza dotyka połowy amerykańskich stanów

Richard Heim z amerykańskiego archiwum danych meteorologicznych (National Climatic Data Center) w rozmowie z Drought Monitor powiedział, że na tak dotkliwy okres suszy składają się nieustępujące upały i zupełny brak opadów atmosferycznych.

REKLAMA

Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie na Wielkich Równinach i na środkowym-zachodzie. W tym ostatnim regionie najbardziej ucierpiał Corn Belt (tzw. Pas kukurydzy). Zdaniem meteorologa Alexa Sosnowskiego, fala upałów w południowo-zachodniej i centralnej części pasa kukurydzy całkowicie zniszczy uprawy.

Eksperci już teraz przewidują, że susza wywinduje ceny pożywienia. Oprócz kukurydzy, zniszczeniu uległy także  uprawy soi zwyczajnej. Według Bryana Walsha z Time, kukurydza i soja stanowią podstawę amerykańskiej gospodarki żywieniowej, ponieważ są najważniejszym składnikiem paszy zwierzęcej. Wzrost ich cen spowoduje automatyczny wzrost wszystkich produktów spożywczych.

W ubiegłym tygodniu Departament Rolnictwa poinformował, że 38 proc. krajowych upraw znajduje się w bardzo złym stanie. Ponadto według danych rządowych aż 54 proc. pastwisk z powodu długotrwałej suszy także nie nadaje się do użytku.

W czwartek 12 lipca Departament Rolnictwa ogłosił stan klęski żywiołowej na terenie 1016 hrabstw w 26 różnych stanach. Farmerzy, których uprawy zostały zniszczone będą mogli ubiegać się o odszkodowania z federalnych dotacji.

Dla porównania, dwa lata temu z problemem suszy borykało się zaledwie 8 proc. powierzchni USA. Był to najlepszy wynik od 1999 roku.

AS

2 KOMENTARZE

  1. a bzdury wypisuja, to jest okazja do okradania. Od lat widze ze ziemie z uprawami sa podlewane. No chyba ze braklo wody lub pradu. To jest ich zlodziejska polityka! to tak samo jak pracy nie ma albo ze ja nielegalni zabieraja. Dlaczego oni to robia ? co bedzie dalej ? hehe, wiadomo, oj wiadomo.

REKLAMA

2103321602 views

REKLAMA

2103321835 views

REKLAMA

2105118227 views

REKLAMA

2103321978 views

REKLAMA

2103322078 views

REKLAMA

2103322187 views