REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSprawcy strzelaniny w bazie Fort Hood grozi kara śmierci

Sprawcy strzelaniny w bazie Fort Hood grozi kara śmierci

-

Donald Campbell, dowódca teksańskiej bazy wojskowej Fort Hood, poinformował w środę, że Nidal Hasan, oskarżony o zabicie w tej samej bazie 13 ludzi podczas akcji w 2009 roku, odpowie przed trybunałem wojskowym za przestępstwo karane śmiercią. Oznacza to, że jeśli były żołnierz zostanie uznany winnym zarzucanych mu czynów, najprawdopodobniej zostanie skazany na karę śmierci.

fot. Nidal Malik Hasan może zostać skazany na karę śmierci
Nidal Hasan jest byłym żołnierzem amerykańskiej armii, oskarżonym o zabicie 13 ludzi podczas strzelaniny w bazie Fort Hood 5 listopada 2009 roku. Według relacji świadków, Hasan otworzył ogień do kolegów krzycząc „Allahu Akbar!” (Bóg jest wielki). W wyniku strzelaniny ranne zostały 32 osoby.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niecały miesiąc przed tym, jak Hasan miał zostać przeniesiony do Afganistanu. Jako Muzułmanin źle czuł się z myślą, że będzie musiał walczyć ze swoimi braćmi.

REKLAMA

Jak dotąd nieznane jest nazwisko wojskowego sędziego, który rozpatrzy sprawę Hasana. Wiadomo jednak, że pierwszym krokiem będzie postawienie go w stan oskarżenia. Eksperci chłodzą jednak nastroje obywateli żadnych zemsty, ponieważ amerykańskie sądy wojskowe bardzo rzadko skazują na karę śmierci. Ostatni raz egzekucja zarządzona przez sąd wojskowy została wykonana w 1961 roku.

Niezadowolenie z dzisiejszego oświadczenia generała Campbella wyraził John Galligan, obrońca Hasana przyznany z urzędu. Jego zdaniem, kara śmierci powinna zostać w sprawie Hasana wykluczona. Galligan twierdzi, że apelował do generała Campbella o łagodniejsze rozpatrzenie sprawy, a ten zgodził się z nim. Tym większe było zaskoczenie Galligana, kiedy dowiedział się dziś o możliwie najwyższej karze, jaka grozi jego klientowi. Co więcej, obrońca skarży się, że ani on, ani jego klient nie mają dostępu do informacji na temat tego, co amerykański wywiad wie o kontaktach Hasana z terrorystami mieszkającymi poza terytorium USA, w tym Anwarem al.-Alwaki.

AS

Zobacz także:

Major Nidal Hasan przed sądem

Teksas: Kara śmierci dla zabόjcy z Fort Hood

Zamachowiec z Fort Hood już w więzieniu

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2103227837 views

REKLAMA

2103228070 views

REKLAMA

2105024462 views

REKLAMA

2103228213 views

REKLAMA

2103228313 views

REKLAMA

2103228422 views