REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSłynny szeryf Joe popiera nowe prawo z Arizony

Słynny szeryf Joe popiera nowe prawo z Arizony

-

Znany ze swoich kontrowersyjnych posunięć szeryf powiatu Maricopa w Arizonie, Joe Arpaio, oficjalnie poparł nowe przepisy imigracyjne wprowadzone w tym stanie.

fot. AP/ Joe Arpaio jest nazywany “najtwardszym szeryfem Ameryki”

Osławiony szeryf Joe Arpaio lubi o sobie mówić, że jest „najtwardszym szeryfem w Stanach Zjednoczonych”. Od wielu lat jest związany z organami ścigania i ma opinię bezkompromisowego przeciwnika nielegalnej imigracji. Na terenie jego powiatu, trzeciego pod względem powierzchni w USA, nielegalni imigranci i pospolici przestępcy nie mogą liczyć na ulgowe traktowanie. Szeryf Arpaio stał się znany w całym krajupo tym, jak zaostrzył warunki w podległym mu więzieniu ograniczając racje żywnościowe dla więźniów do dwóch dziennie, każda z nich o wartości około 15 centów. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak pomysł, aby osadzonych ubrać w różową bieliznę.

REKLAMA

Joe Arpaio wyraził swoje gorące poparcie dla nowych przepisów imigracyjnych, podczas spotkania zwolenników partii republikańskiej w Kansas City. Zostało ono zorganizowane w celu zebrania poparcia dla Krisa Kobacha z Partii Republikańskiej, kandydującego na stanowisko sekretarza stanu. W wiecu wzięło udział ok. 2 tys. osób.

„Sheriff Joe” Arpaio oświadczył, że nowe prawo imigracyjne jest potrzebne Stanom Zjednoczonym, ponieważ, jak to określił, „rząd nie robi tego, co do niego należy”. Zdaniem Arpaio, nowe przepisy pozwolą lepiej chronić wszystkich obywateli. W Arizonie zaczną one obowiązywać już 29 lipca. Od samego początku wywoływały wiele kontrowersji, ponieważ zobowiązują policję m.in. do zatrzymywania osób, które „stwarzają uzasadnione podejrzenia”, że przebywają w USA nielegalnie

„Sheriff Joe” Arpaio udzielił swojego poparcia Krisowi Kobachowi ze względu na jego bezpardonowy stosunek do kwestii imigracji. Kris Kobach brał udział w tworzeniu nowych przepisów imigracyjnych i jest zdecydowanym zwolennikiem restrykcyjnej polityki wobec nielegalnych imigrantów od lat mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

AS (MSNBC)

Zobacz także:

Postrach nielegalnych imigrantów gubernatorem?

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

2116525323 views

REKLAMA

REKLAMA

2116525524 views

REKLAMA

REKLAMA

2118321897 views

REKLAMA

2116525637 views

REKLAMA

2116525724 views

REKLAMA

2116525815 views