REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSkandal na polonijnym rynku. Anulowanie lotów Air Poland do USA i Kanady

Skandal na polonijnym rynku. Anulowanie lotów Air Poland do USA i Kanady

-

Nie będzie lotów z Chicago do Krakowa liniami Air Poland. Osoby, które wykupiły bilety na to połączenie mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Firma Air Poland Sp. z o.o. wydała specjalny komunikat w tej sprawie. oto jego treść…

„Air Poland Sp. z o.o. z przykrością informuje, że planowane w sezonie letnim 2011 loty z Chicago do Krakowa oraz z Hamilton do Krakowa, Budapesztu i Pragi nie będą mogły być wykonane. Powyższe loty, planowane od końca maja do drugiej połowy września 2011 roku miały odbywać się jako loty czarterowe – na podstawie umowy podpisanej z Panorama Travel and Tours, tj. podmiotem czarterującym.

REKLAMA

Panorama Travel and Tours posiadała licencję na wykonywanie usług turystycznych wydaną przez Rade Rynku Prowincji Ontario (Travel Industry Council of Ontario – TICO). Po stronie czarterującego leżała organizacja sprzedaży biletów i zarządzanie polityka sprzedaży – w oparciu o jego własną platformę internetowa.

 W dniu 17 maja 2011 roku TICO wystosował do nas oficjalna informację o zawieszeniu licencji i wstrzymaniu możliwości dalszej działalności w zakresie sprzedaży i organizacji usług turystycznych przez biuro podróży „Panorama Travel and Tours”. Odpowiedni komunikat w tej sprawie pojawił sie również na stronie internetowej TICO:

http://www.tico.ca/news/advisories/290.html?task=view

fot. Właściciel biura podróży Panorama Travel and Tours, Zbigniew „Ziggy” Kucharski  

Informacja o wstrzymaniu licencji dla czarterującego, ze względu na krótki czas dzielący nas od pierwszych operacji, w praktyce uniemożliwia nam jakiekolwiek działania, które mogłyby zakończyć się doprowadzeniem do realizacji lotów w alternatywnej formule. „Dostrzegamy ogromny potencjał rynku amerykańskiego jak też znaczenie połączeń bezpośrednich zarówno dla Polaków w kraju, jak i polonii za granicą. Nie chcemy rezygnować z tego rynku, dlatego przeanalizujemy gruntownie ponowne uruchomienie jako lotów regularnych, w oparciu o własny system sprzedaży i bezpośrednią współpracą z agentami. Jest nam szczególnie przykro, gdyż zdajemy sobie sprawę, jakie uciążliwości i negatywny wpływ na plany wakacyjne potencjalnych pasazerów ma to niezalezne od nas wydarzenie.” – powiedział Mariusz Szpikowski, prezes Air Poland Sp. Z o.o.

Pasażerowie, którzy wykupili przeloty od Panorama Travel and Tours podlegają ochronie zgodnie z prawodawstwem kanadyjskim. Prosimy o zapoznanie sie z informacjami na stronie TICO – pod adresem podanym powyżej. Tym z Państwa, którzy się do nas zwrócą służymy wszelką pomocą, jaka leży w naszym zakresie”  – czytamy w komunikacie przekazanym nam przez Air Poland.

 Nasz reporter sprawdził, że w biurze podróży „Panorama Travel and Tours” nie odpowiadają telefony, nie działa także strona internetowa biura (http://www.panoramatours.ca/).

Będziemy Państwa na bieżąco informować o szczegółach sprawy.

MB

4 KOMENTARZE

REKLAMA

2099895402 views

REKLAMA

REKLAMA

2099895635 views

REKLAMA

2101692027 views

REKLAMA

2099895778 views

REKLAMA

2099895879 views

REKLAMA

2099895989 views