REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSieć Chipotle ma kłopoty. Za zatrudnianie nielegalnych imigrantów

Sieć Chipotle ma kłopoty. Za zatrudnianie nielegalnych imigrantów

-

Popularna sieć restauracji Chipotle Mexican Grill znalazła się pod lupą federalnych służb imigracyjnych. Funkcjonariusze Urzędu ds. Imigracji i Ceł (ICE) ustalili, że w restauracjach na terenie całego kraju zatrudniani są nagminnie nielegalni imigranci. Sieć zareagowała szybkimi zwolnieniami. ICE zapowiada jednak kolejne kontrole.

fot. ICE ustaliło, że sieć Chipotle zatrudnia nielegalnych imigrantów

W następstwie kontroli służb imigracyjnych, korporacja zwolniła pięciuset pracowników w stanie Minnesota. ICE ujawnił, że niektóre z 50 restauracji na terenie tego stanu stanu, zatrudniały osoby, których dokumentacja zawierała fałszywe formularze I-9. Wypełnienie tych formularzy jest obowiązkowe w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Potwierdzają one uprawnienia do pracy na terenie  Stanów Zjednoczonych. W wielu przypadkach zawierały one jednak nieprawdziwe dane.

REKLAMA

Nieprawidłowości w Minnesocie doprowadziły do fali kontroli w innych częściach USA. ICE zapowiada inspekcje w Washingtonie oraz w stanie Virginia. Jeśli urzędnicy znajdą więcej fałszywych I-9, korporacja będzie musiała przeprowadzić kolejne masowe zwolnienia. Międzynarodowy Związek Pracowników Sektora Usługowego (Service Employees International Union) jest oburzony sposobem w jaki zostali potraktowani pracownicy w Minnesocie. Kliku jego członków zostało aresztowanych, ponieważ w ramach protestu przykuli się do drzwi restauracji.

Rzecznik prasowy Chipotle, Chris Arnold, zapewnia, że firma ze swojej strony podejmuje wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, aby dopilnować, że jej pracownicy są zatrudnieni legalnie oraz wymaga od ubiegających się o pracę dwóch dokumentów potwierdzających uprawnienia do pracy w Stanach Zjednoczonych.

Akcja ICE w sieci restauracji Chipotle jest tylko częścią planu nowej polityki imigracyjnej obecnej administracji. Rząd zamierza bardziej restrykcyjnie kontrolować kogo zatrudniają amerykańscy pracodwacy i czy ich pracownicy mają prawo podejmować zatrudnienie na terenie USA. Według Wall Street Journal, kontrola Chipotle jest jak dotąd największym imigracyjnym „przedsięwzięciem” administracji Obamy. Wcześniej funkcjonariusze ICE skupiali się na małych przedsiębiorstwach.

Chipotle to sieć restauracji z główną siedzibą w Denver, serwujących dania kuchni meksykląnskiej w blisko 1100 lokalach w całych Stanach Zjednoczonych. Korporacja określa się jako „świadoma społecznie”, posługuje się sloganem „Food with Integrity” oraz kreuje swój ekologiczny wizerunek. Od momentu wejścia na rynek, firma była oczkiem w głowie inwestorów Wall Street, a wartość jej udziałów wzrosła pięciokrotnie. Tylko w tym roku, sieć planuje otwarcie 135 nowych placówek.

PT

4 KOMENTARZE

  1. Kicha, twoj komentarz to po prostu kicha 🙂 amerykanin z sektora finansowego lub real estate ktory pozostal bez pracy w kryzysie, z pewnoscia wypelnial aplikacje do pracy w restauracjach za $ 20 tys rocznie lub moze i mniej 🙂 puknij sie w czolo bo glowy to chyba nie masz

    • Sa nawet ksiazki, o bylych milionerach, ktorzy zbankrutowali, bo stres i klopoty to domena wielkich zarobkow, gdzie czerpiesz wspomaganie proszkowe garsciami, chocby Advil, by istniec wsrod rekinow..i obecnie sa szczesliwi naprawde po szeregu perypetiach mieszkajac z dala od zgielku i pracujac w skromnym starbucks…11 na godzinke, godzinki ruchome i ubezpieczonko..Duzo zarabiasz, jeszcze wiecej wydajesz, na taksowki, szatniarzy i bale nudne lecz obowiazkowe…i stres niekonczacy sie…moze kuszace jak sie nie zna kulis….wez doktora z Chikago, jeden spor i kraksa…a na przedmiesciu spoko bez medii pelen luz…

REKLAMA

2100309819 views

REKLAMA

REKLAMA

2100310052 views

REKLAMA

REKLAMA

2102106444 views

REKLAMA

2100310195 views

REKLAMA

2100310296 views

REKLAMA

2100310406 views