REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSeminarium duchowne w Orchard Lake potrzebuje finansowego wsparcia

Seminarium duchowne w Orchard Lake potrzebuje finansowego wsparcia

-

Trwa zbiórka funduszy na seminarium duchowne i ośrodek polonijny w Orchard Lake. Kanclerz placówki ks. kanonik Mirosław Król apeluje o pomoc. Docelowa kwota to 100 tys. dol.

Seminarium św. Cyryla i Metodego („polskie seminarium”) i Centrum Polonijne w Orchard Lake należą do polskiego dziedzictwa Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

REKLAMA

Ks. Józef Dąbrowski założył „polskie seminarium” w 1885 roku, aby kształcić przyszłych kapłanów służących polskim imigrantom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ich umiejętność posługiwania w języku angielskim i polskim służyła kolejnym pokoleniom wiernych Polaków, umożliwiając im trwanie w wierze katolickiej oraz tradycji swoich „ojców” w Ameryce Północnej.

Święty Jan Paweł II dwukrotnie odwiedził kampus w Orchard Lake jako kardynał Karol Wojtyła: w 1969 oraz w 1973 roku. W trakcie jednej z wizyt oświadczył, że „gdyby nie istniały Szkoły w Orchard Lake, musielibyśmy je stworzyć”.

Seminarium św. Cyryla i Metodego wchodzi w skład Centrum Polonijnego w Orchard Lake do którego również należy Liceum NMP oraz Polska Misja, która zajmuje się propagowaniem polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych.

Upadek komunizmu oraz poprawa życia materialnego w Polsce spowodowały znaczny spadek powołań do naszego seminarium. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat, pod kierunkiem ks. Mirosława Króla – kanclerza Centrum Polonijnego w Orchard Lake, liczba powołań wzrosła z sześciu do 30 seminarzystów! Bardzo ważnym wydarzeniem było założenie domu formacyjnego w Krakowie, gdzie nasi alumni przez dwa lata przygotowują się do dalszej formacji w Orchard Lake. Ks. Król zanim został kapłanem Archidiecezji Newark, był klerykiem naszego seminarium. Jest pierwszym od 50 lat, urodzonym w Polsce Kanclerzem Centrum Polonijnego w Orchard Lake.

Światowa pandemia wirusa COVID-19 ma bardzo negatywny wpływ na naszą zdolność finansową, co znacznie uniemożliwia realizowanie naszej misji. Główne wydarzenia związane z pozyskiwaniem funduszy musiały zostać odwołane: „The Polish Country Fair”, „Gala Ambasadorów”, „Founders Day” oraz wiele innych. Przewidywany deficyt finansowy (prognoza na dzień 1 września 2020) będzie wynosił około 550 000 USD.

Czy Polska i Polonia amerykańska odpowie na tę potrzebę? Czy pomożesz nam zachować dziedzictwo zapoczątkowane przez ks. Józefa Dąbrowskiego, które pomogło ukształtować życie naszych rodzin i zachować tę wyjątkową pobożność katolicką oraz polską tradycję w Stanach Zjednoczonych? Czy pomożesz księdzu Królowi i seminarzystom w Orchard Lake?

Seminarium św. Cyryla i Metodego w Orchard Lake (SSCMS) jest rzymskokatolickim seminarium duchownym, oferujący program formacyjny, który przygotowuje mężczyzn, głównie z Polski, do przyjęcia święceń kapłańskich. Seminarium oferuje również program akademicki w zakresie teologii dla osób świeckich. Seminarium św. Cyryla i Metodego, które jest głęboko zakorzenione w polskim i amerykańskim dziedzictwie, nadal uczestniczy w misji Jezusa Chrystusa formując kolejne pokolenia kapłanów dla Kościoła i Polonii w Stanach Zjednoczonych.
Trwa zbiórka funduszy na pomoc Seminarium św. Cyryla i Metodego w Orchard Lake na platformie GoFundMe. Docelowa kwota to 100 tys. dol. Oto link, pod którym można złożyć donację: www.gofundme.com/f/support-the-polish-seminary-at-orchard-lake

(Kom. pras.)

REKLAMA

2109435247 views

REKLAMA

REKLAMA

2109435479 views

REKLAMA

REKLAMA

2111231870 views

REKLAMA

2109435620 views

REKLAMA

2109435719 views

REKLAMA

2109435827 views