REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSamobójczy pakt Madoffów

Samobójczy pakt Madoffów

-

„Zażyliśmy pigułki. Nie pamiętam dokładnie jakie i ile ich było. Chcieliśmy popełnić samobójstwo. Ale obudziliśmy się następnego ranka” – wyznała w wywiadzie udzielonym stacji CBS Ruth Madoff, żona największego oszusta w historii Ameryki. Bernie Madoff zdefraudował 75 miliardów dolarów. Został za to skazany na 150 lat więzienia.

fot.CBS-60 minutes/ Ruth Madoff

Ruth Madoff po raz pierwszy od aresztowania jej męża w 2008 roku udzieliła telewizyjnego wywiadu. Przez wielu uważana jest z wspólniczkę finansisty, która musiała wiedzieć o jego o jego oszukańczej piramidzie. Żona Madoffa nigdy nie została jednak o nic oskarżona.

REKLAMA

W wywiadzie udzielonym stacji CBS Ruth Madoff wyznała, że w krótce po tym jak wybuch skandal ona i jej mąż chcieli się zabić. Próbę samobójstwa popełnili w wigilię 2008 roku.

„Nie pamiętam czyj to był pomysł, ale postanowiliśmy się zabić. To co się wtedy wokół nas działo było okropne. Ciągłe, pełne nienawiści telefony, listy z pogróżkami. To było ponad nasze siły” – wspomina Ruth Madoff. Para zażyła pigułki nasenne. Madoffowie obudzili się jednak następnego dnia. “To było impulsywne działanie. Cieszę się, że tabletki nie zadziałały” – dodaje żona oszusta. Para zaplanowała jednak samobójstwo nieco wcześniej. Ruth Madoff wysłała powiem osobiste przedmioty i pamiątki swoim dzieciom.

To nie pierwsza próba samobójstw w rodzinie skompromitowanego finansisty. W drugą rocznicę resztowania ojca, życie odebrał sobie Mark Madoff. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

Zobacz: Syn Madoffa popełnił samobójstwo

Mark Madoff, starszy z dwóch synów finansisty, znalazł się pod lupą śledczych jako pracownik formy ojca. Nie groziły mu jednak federalne zarzuty. Podobnie jak i inni członkowie rodziny oszusta został pozwany przez ofiary Berniego Madoffa, domagające się odszkodowania za utracone inwestycje. Ofiary twierdzą, że jako bliscy współpracownicy finansisty musieli wiedzieć o jego malwersacjach i sami z nich korzystali. Rodzina Madoffów znana była w wyjątkowo wystawnego życia, ekskluzywnych apartamentów i luksusowych samochodów.

Bernie Madoff zbudował największą w historii USA piramidę finansową. Swoje pieniądze powierzyło mu wiele gwiazd, polityków oraz organizacji, w tym fundacji charytatywnych. Madoff zdefraudował w sumie 75 miliardów dolarów.

Zobacz: NYC: Ofiary Madoffa pozywają jego krewnych

mp

 

3 KOMENTARZE

  1. Dziwne ze to akurat w wigilie i ze to tak pamieta skoro zydowa Swiat Bozego Narodzenia nie obchodzi.Lepiej sie powykanczajcie sami bo niedlugo beda was wieszac na drzewach kolo drog zeby wszyscy widzieli jak koncza zlodzieje naszych pieniedzy.Prawde mowi moral ze kradzione nie tuczy.

REKLAMA

2103324582 views

REKLAMA

2103324815 views

REKLAMA

2105121206 views

REKLAMA

2103324957 views

REKLAMA

2103325056 views

REKLAMA

2103325165 views