REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSą kryminalne zarzuty w sprawie eksplozji w Indianapolis

Są kryminalne zarzuty w sprawie eksplozji w Indianapolis

-

Właścicielka domu, jej chłopak i jego brat usłyszeli w piątek kryminalne zarzuty w związku z potężną eksplozją, w której w ubiegłym miesiącu śmierć poniosły dwie osoby i doszczętnie zniszczonych zostało ponad  30 domów. Według prokuratury oskarżeni celowo doprowadzili do wybuchu gazu. Motywem były pieniądze z odszkodowania. Cała trójka w piątek została aresztowana.

fot. Aresztowani w związku z eksplozją, która zabiła dwie osoby i doszczętnie zniszczyła 30 domów - Monserrate Shirley, Mark Leonard i Robert Leonard

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Indianapolis w Indianie prokuratura poinformowała o zatrzymaniu trzech osób, którym postawiono zarzuty morderstwa, podpalenia oraz konspirowania w celu popełnienia przestępstwa. Aresztowani to właścicielka domu, w którym 10 listopada doszło do wybuchu gazu Monserrate Shirley, jej chłopak Mark Leonard oraz jego brat Robert Leonard.

REKLAMA

Motywem działania były pieniądze z ubezpieczenia domu. Śledczy ustalili, że Monserrate Shirley i Mark Leonard próbowali wysadzić dom w powietrze już tydzień wcześniej. Próba ta zakończyła się jednak fiaskiem. Leonard miał także powiedzieć znajomemu, że dom oraz biżuteria należące do jego dziewczyny ubezpieczone są na kwotę 300 tys. dolarów. Prokuratura twierdzi, że przeciwko oskarżonym zgromadziła silne dowody, w tym m.im. zeznania pracowników przedsiębiortswa gazowego, z którymi na kilka dni przed wybuchem rozmawiali bracia Leonard, wypytując o „niebezpieczeństow” w przypadku ulatniania się gazu.

Śledczy ustalili, że cała trójka celowo doprowadziła do eksplozji w wyniku, której śmierć ponieśli 34-letni John Longworth i jego 36-letnia żona Jennifer Longworth. Małżeństwo było sąsiadami Shirley.

Zobacz także: Potężna eksplozja w Indianapolis. ZOBACZ ZDJĘCIA

Siła wybuchu była tak potężna, że ponad 30 domów nadawało się wyłącznie do wyburzenia. Kilkadziesiąt kolejnych zostało uszkodzonych. Mieszkańcy spokojnej dzielnicy w południowej części Indianapolis w przerażeniu uciekali ze swych domów.

Oskarżeni nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

mp

REKLAMA

2103078922 views

REKLAMA

2103079155 views

REKLAMA

2104875547 views

REKLAMA

2103079298 views

REKLAMA

2103079398 views

REKLAMA

2103079507 views