REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRzeczy należące do Kaczynskiego trafią na aukcję

Rzeczy należące do Kaczynskiego trafią na aukcję

-

Ponad sześćdziesiąt osobistych przedmiotów należących do Teda Kaczynskiego, “Unabombera” trafi na internetową aukcję już 2 czerwca. Na liście rzeczy znajduje się dziennik prowadzony przez Kaczynskiego; jego cena może osiągnąć nawet 100 tys. dol. – przewidują eksperci.  

fot.AFP/ Maszyna należąca do Teda Kaczynskiego trafi na internetową aukcję

O wystawieniu na aukcję rzeczy skonfiskowanych w kabinie w Montanie, w której mieszkał “Unabomber” okręgowy sąd apelacyjny z San Francisco zadecydował już w sierpniu 2009 roku, jednak  niemal dwuletnie opóźnienie zostało spowodowane koniecznością usunięcia z dziennika nazwisk ofiar oraz apelacjami złożonymi w sądzie przez samego zainteresowanego, który domagał się dłuższego czasu na przeczytanie swoich notatek po wyeliminowaniu z nich danych personalnych osób, które zginęły lub zostały ranne w wyniku jego zamachów.

Według informacji służb U.S.Malshals poza dziennikiem i oryginałem słynnego manifestu, na aukcję trafią takie przedmioty jak: siekiery, piły, nożyczki, rękawiczki, kurtki, buty i kapelusze, maszyny do pisania, książeczki czekowe na nazwisko Theodore J. Kaczynski, książki, m.in. “201 Russian Verbs” Patricii Anne Davis i “Zapata and the Mexican Revolution” Johna Womacka; łącznie będzie to 60 pozycji.

REKLAMA

Jak zauważył U.S. Marshal Albert Nájera, ironia sytuacji polega na tym, że władze do sprzedaży rzeczy Kaczynskiego używają technologii, przeciwko którym występował w manifeście  i z którymi chciał walczyć.

fot.Wikipedia/ Theodore Kaczynski

Ted Kaczynski poprosił także, by zwrócono mu broń i materiały do robienia bomb. Sędzia Garland E. Burrell Jr. postanowił jednak, że  przedmioty te nie będą wystawione na aukcji, ale i nie zostaną zwrócone “Unabomberowi”.

Pełna lista przedmiotów znajdzie się w katalogu dostępnym na internecie (gsaauctions.gov), w chwili rozpoczęcia licytacji.Wszystkie dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom Kaczynskiego.

Mający polskie pochodzenie Kaczynski był przedmiotem najdłuższego i najkosztowniejszego w historii FBI dochodzenia. Od 1978 do 1995 roku mężczyzna wysyłał listy-bomby do różnych ludzi przyjmując filozofię zbliżoną do anarchoprymitywizmu. Zamierzał walczyć w ten sposób ze złem wynikającym, w jego mniemaniu, z postępu technicznego. Z jego rąk zginęło 3 ludzi, a 29 zostało rannych. Kaczynski odsiaduje karę dożywotniego więzienia w  ADX Florence w stanie Kolorado..

Zobacz także:

Parcela Kaczynskiego w Montanie wystawiona na sprzedaż

MB

REKLAMA

2117621021 views

REKLAMA

2117621177 views

REKLAMA

REKLAMA

2119417540 views

REKLAMA

2117621269 views

REKLAMA

2117621344 views

REKLAMA

2117621420 views