REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRusza śledztwo w sprawie śmierci Notoriousa B.I.G

Rusza śledztwo w sprawie śmierci Notoriousa B.I.G

-

Raper Notorious B.I.G. był znany przede wszystkim ze swoich pokaźnych rozmiarów (193cm wzrostu i niemal 181kg wagi), powiązań z mafią i miłości do czarnej muzyki. Jeszcze za życia, bo w 1996 roku, oskarżany był o związek z śmiercią swojego rywala, Tupaca. W 1997 grupa nieznanych zabójców, nie czekając na wyrok wymiaru sprawiedliwości sama dokonała egzekucji rapera oddając w stronę jego samochodu 7 śmiertelnych strzałów. Do dziś nie wiadomo, kto jest sprawcą obu tragedii, jednak dzięki nowym dowodom w sprawie, w 2011 rusza śledztwo w sprawie morderstwa B.I.G’a.

Władze agencji bezpieczeństwa szczebla lokalnego i federalnego wznowiły śledztwo w sprawie zamordowania rapera Notorious B.I.G.’a w 1997 roku. Według najnowszych doniesień sprawą sprzed 13-lat zainteresowano się ze względu na nowe dowody, które mają rozwikłać jedną z najmroczniejszych tajemnic świata hip-hopu.

REKLAMA

9 marca 1997 roku, Notorious, czyli tak naprawdę Christopher Wallace, wracał z przyjęcia z okazji wydania jego nowej płyty w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Kiedy zatrzymał się na światłach na skrzyżowaniu ulic Beverly Hills i Wilshire, obok niego podjechał czarny sedan, z którego oddano w kierunku B.I.G.’a 7 strzałów. Świadek zdarzenia twierdzi, że morderca był Afro-Amerykaninem.

Od lat wielu specjalistów, fanów oraz funkcjonariuszy usiłowało rozwikłać zagadkę morderstwa rapera. Najbardziej popularna hipoteza głosi, że B.I.G został zabity w odwecie za śmierć innego rapera, Tupaca. Podejrzewa się bowiem, że Wallace był w nią zamieszany. W całą tę teorię wpisuje się również odwieczna walka hip-hopowców z Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża. B.I.G reprezentowany był przez nowojorską wytwórnię Bad Boy Entertainment. Tupac pochodził z Zachodniego Wybrzeża.  

Były funkcjonariusz policji z Los Angeles, Russell Poole, który brał w dochodzeniu w sprawie B.I.G potwierdza, że jego zdaniem morderstwo rapera zlecił Knight, szef wytwórni Death Row Records i długoletni przyjaciel Tupaca.

Być może wznowione śledztwo nie przyniesie odpowiedzi na dręczące fanów i rodzinę pytanie: kto jest odpowiedzialny za morderstwo Notoriousa B.I.G. Warto jednak śledzić poczynania wymiaru sprawiedliwości w tej kwestii, ponieważ wielu byłych funkcjonariuszy wskazuje nawet na spisek uknuty przez członków wytwórni Death Raw Records we współpracy z policją Los Angeles.

AS (CNN)

REKLAMA

2099861673 views

REKLAMA

REKLAMA

2099861906 views

REKLAMA

2101658298 views

REKLAMA

2099862049 views

REKLAMA

2099862150 views

REKLAMA

2099862260 views