REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRomney znów wygrał. Tym razem w Nevadzie

Romney znów wygrał. Tym razem w Nevadzie

-

Prezydent Obama powinien przeprosić Amerykanów. Mamy dość jego pomocy – grzmiał po swojej wygranej w kolejnych prawyborach, tym razem w Nevadzie, republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney.

fot. Wiki Commons -Gage Skidmore/ Mitt Romney

Romney zwyciężył w sobotę zdobywając 48 proc. głosów. Jego główny konkurent do nominacji prezydenckiej Newt Gingrich otrzymał ich 23 proc. Niewiele mniej głosów od Gingricha, 19 procent, uzyskał kongresman z Teksasu Ron Paul, a 11 procent – były senator z Pensylwanii Rick Santorum.

REKLAMA

W sobotnim przemówieniu były gubernator stanu Massachusetts  zaatakował Baracka Obamę: – Ten prezydent zaczął swoją prezydenturę od przepraszania za Amerykę. Teraz powinien przeprosić Amerykanów.  Polityk skrytykował także politykę gospodarczą prezydenta, wytykając mu porażkę z walką z bezrobociem i kryzysem na rynku nieruchomości. – Ameryka ma dosyć twojej pomocy – oświadczył Republikanin wprost zwracając się do urzędującego prezydenta.

Romney przyznał, że najnowsze dane o zmniejszającym się bezrobociu to dobra wiadomość, ale przekonywał, że nie jest to zasługa Obamy. – Błędna polityka prezydenta sprawiła, że ciężkie czasy trwają dłużej – ocenił.

Z wyścigu o partyjną nominację nie zamierza wycofać się Newt Gingrich, który wytknął Romneyowi, że w przeciwieństwie do niego bliski jest mu los najbiedniejszej warstwy społecznej, a także fiasko plotek rozpowszechnianych przez centralę jego kontrkandydata o rzekomym wycofaniu się Gingricha z wyścigu.

– Jestem i będę kandydatem na prezydenta – zapewnił były przewodniczący Izby Reprezentantów.

Romney miał zapewnione zwycięstwo w Nevadzie, bowiem jedna trzecia Republikanów w tym stanie, to mormoni, podobnie jak polityk z Massachusetts. Dotychczas Romney uzyskał głosy 95 delegatów na partyjną konwencję przedwyborczą, która pod koniec sierpnia w Tampa na Florydzie mianuje kandydata GOP na prezydenta. Gingrich ma ich 30.

Kolejne prawybory odbędą się w najbliższy wtorek w Kolorado i Minnesocie.

in

 

2 KOMENTARZE

  1. Obama jeszcze z nich wszystkich jest najlepszy wydaje ale w swoim kraju a komu ma dać?…wolno ale do przodu pokojowo nastawiony do świata co do RON Poul jedynie on miałby jakieś szanse wygrać z obamą bo też pokojowo nastawiony do reszty świata.

REKLAMA

2102961492 views

REKLAMA

2102961725 views

REKLAMA

2104758117 views

REKLAMA

2102961868 views

REKLAMA

2102961968 views

REKLAMA

2102962077 views