REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRepublikanin Todd Akin: "prawdziwy gwałt rzadko prowadzi do ciąży"

Republikanin Todd Akin: "prawdziwy gwałt rzadko prowadzi do ciąży"

-

Od tej wypowiedzi republikańskiego kongresmena z Missouri już odciął się Mitt Romney i Ron Paul. Obaj kandydaci do najwyższego urzędu w państwie oświadczyli, że mają w tej kwestii odmienne zdanie.

fot.Wikipedia/ Todd Akin, republikański kongresmen ze stanu Missouri

Kongresman Todd Akin w wywiadzie dla lokalnej telewizji KTVI tłumaczył dlaczego jest przeciwny aborcji nawet w przypadku gwałtu. – Jeśli kobieta została naprawdę zgwałcona, to nie powinna zajść w ciążę. Ciało kobiety ma sposoby, by spróbować to uniemożliwić – powiedział polityk.

REKLAMA

Słowa kongresmena wywołały polityczną burzę.  Todda Akina zaatakowała jego rywalka w wyścigu do Senatu Claire McCaskill, która w oświadczeniu wydanym w niedzielę napisała m.in.: – Jestem w szoku. To, co powiedział Akin o tak poważnej zbrodni i tym, jak ona wpływa na ofiary, jest obraźliwe.

W kilka godzin po wyemitowaniu wywiadu zareagował także Mitt Romney i Ron Paul jednoznacznie podkreślając, że różnią się w tej kwestii od swojego partyjnego kolegi. „Administracja Romney-Ryan nie będzie się sprzeciwiała aborcji w przypadku gwałtu” – napisano w oświadczeniu przedstawionym przez rzeczniczkę prasową Amandę Henneberg. Nie zmieniło to jednak faktu, że od poniedziałkowego poranka padają pod ich adresem pytania o to, czy prezentują podobne poglądy.

Akin próbował określenie „legitimate rape” (uzasadniony, prawdziwy gwałt- red.) tłumaczyć jako przejęzyczenie, ale nikt już na to nie zwraca uwagi, szczególnie, że nie jest to pierwsza kontrowersyjna wypowiedź kongresmena. Republikanin parę dni temu porównał kredyty studenckie do socjalizmu i wezwał do zakończenia federalnego programu „Obiad w szkole”.

Wygląda na to, że spektakularna wpadka kongresmena z Missouri sprawę aborcji postawiła w centrum trwającej kampanii wyborczej.

Czy wypowiedź Akina może zaszkodzić republikanom?- pytają eksperci.  Missouri jest jednym z kluczowych stanów w walce o większość w Senacie. Jak do tej pory Todd Akin zdecydowanie prowadził w sondażach, jednak wpadka może zmienić układ sił przed listopadowymi wyborami.

Według organizacji The Rape, Abuse & Incest National Network jest niezwyle trudno usatlić dokładną liczbę ciąż, które są wynikiem gwałtów. Jednak przyjmuje się, że dochodzi do nich w 5 procentach. Ostatnie dane pochodzą z nadań przeprowadzonych przez szkołe medyczną uniwersytetu stanowego w Karolinie Północnej z 1996 roku i mówią o średniej liczbie  32 101 ciąż rocznie wywołanych gwałtami.

mb

ZOBACZ KONTROWERSYJNĄ WYPOWIEDŹ POLITYKA Z MISSOURI:

14 KOMENTARZE

  1. No prosze, jeden z wielu republikanskich idiotow i co jest najzabawniejsze ten gosc ma wielu poplecznikow. Ja wcale sie nie zdziwie, jesli wkrotce uslyszymy o nastepnym republikanskim kongresmanie, ktory w normalnym swiecie uznany by zostal za kompletnego idiote. Republikanscy wyborcy (czytaj narzedzia) i tak beda na takiego pacana glosowac, gdyz nie potrafia myslec, no coz.

  2. Znowu blad Czarus, LOL.
    Po raz kolejny uzywasz slow, ktorych znaczenia nie znasz. Poczytaj przede wszystkim na temat znaczenia slowa faux pas.
    Zreszta ten pacan (Todd Akin) to nie jakis odosobniony wypadek w partii republikanskiej na ktora glosujesz zawsze, mimo iz twierdzisz niezaleznosc 🙂

  3. Takich mądrych przywódców nam potrzeba wkrótce uznją gwałt za próbę poczęcia, współczuję tym biednym kobietom i jak tu na takich pacanów głosować tylko OBAMA 2012 nawet jak nie wszystko lubimy tylko on może nas uratować przed takimi idiotami!

REKLAMA

2097991089 views

REKLAMA

REKLAMA

2097991322 views

REKLAMA

2099787714 views

REKLAMA

2097991465 views

REKLAMA

2097991566 views

REKLAMA

2097991676 views