REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRekordowy cheeseburger z Minnesoty w Księdze Guinnessa

Rekordowy cheeseburger z Minnesoty w Księdze Guinnessa

-

Rekordowych rozmiarów cheeseburger powstał w kasynie Black Bear koło miasteczka Carlton w Minnesocie. Do jego sporządzenia potrzebny był dźwig.

Klasyczny amerykański przysmak został sporządzony z 27 kg boczku, 22 kg sałaty i takiej samej ilości pokrojonej cebuli, 18 kg sera i ogórków konserwowych. By go przekręcić na grillu, potrzebne było sprowadzenie dźwigu.

REKLAMA

Całość operacji przyrządzenia największego cheeseburgera na świecie zajęła kucharzom z Black Bear Casino cztery godziny. Efekt jednak był piorunujący. Waga giganta to blisko tona (913 kg); średnica sięgnęła 3 metrów. Przedstawiciel Księgi Guinnessa Philip Robertson potwierdził prymat potrawy i jej rzeczywisty smak.

Wcześniejszy rekord (414 kg) nie może w niczym się równać z olbrzymem z Minnesoty. Stan ten zresztą uchodzi za wynalazcę specjalnej odmiany cheeseburgera, zwanej Jucy Lucy, w którym ser nie jest umieszczony na plastrze mięsa, lecz jest w jego środku.

Pierwszego cheeseburgera stworzył w 1924 r. Lionel Sternberger, który wrzucił plasterek sera na rozgrzanego na grillu hamburgera. Ale ten popularny dziś w USA przysmak uznany został dopiero w 1935, gdy Louis Ballast wprowadził go do oferty Humpty Dumpty Drive-in w Denver w stanie Kolorado. Od tego czasu, nie ma w USA punktu szybkiej obsługi bez niezwykle popularnego cheeseburgera.

tz

ZOBACZ WIDEO:

12 KOMENTARZE

  • o mordka do zespolu dokoptowala no to mamy komplet psy cala sfora na Bruna poluja a Bruno im pokazuje srodkowy paluszek a nawet trzy paluszki dla kazdego pojednym

   dzis cos z sensem napisala
   nasza psia mordka mala 🙂

   rymowanki bola w glowke
   tylko gdy sie ma makowke 🙂

  • jednak te psiaki musiały kiedyś dobrze tego brunonka-kondonka ponagryzać, one się znają na ludziach te zwierzaki, wiedzą, kto sk…, ze tylko go ryźć. NIc dziwnego, że teraz ma psofobię ani chybi ten bruno

  • szczekasz jednakowo jak twoj pan jaki pan taki kram 🙂

   Bruno nie chybia
   Bruno celnie wali
   Twa glowa rybia
   Z trzaskiem sie rozwali

   Ponagryzac
   Az chce sie rzygac

   Tylko go ryzc 🙂
   waruj! mowilem (pisalem) byla komenda WARUJ!!

  • tylko się dobrze zamknij, aby cie psy znowu nie pogryzly kondonku z abarotem w twoją szamę twój ostatni wpis

REKLAMA

2109222506 views

REKLAMA

2109222738 views

REKLAMA

REKLAMA

2111019129 views

REKLAMA

2109222879 views

REKLAMA

2109222978 views

REKLAMA

2109223086 views