REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedRaport ONZ: grożą nam klęski żywiołowe

Raport ONZ: grożą nam klęski żywiołowe

-

Najnowszy raport wydany przez Organizacje Narodów Zjednoczonych zakłada, że susze i powodzie będą nas nawiedzać znacznie częściej niż do tej pory. Panel złożony z ponad stu naukowców przez dwa lata przeprowadzał badania związane ze zmianami klimatu. 

fot. U.S Coast Guard - Flikr.com/ Naukowcy twierdzą, że czekają nas liczne klęski żywiołowe

REKLAMA

Opublikowali oni raport w, którym sugerują, że naukowcy posiadają większą wiedzę na temat samych fal gorąca, które nawiedzą naszą planetę, niż tego, w jaki sposób globalne ocieplenie wpływa na powstawanie huraganów i tornad. Z raportu wynika również, że co najmniej 66 proc. zmian klimatycznych wywołanych zostało przez emisję gazów, w postaci na przykład spalin samochodowych.

Naukowcy twierdzą także, że zmiany klimatyczne przyniosą ze sobą bardzo dotkliwe skutki w postaci katastrof naturalnych takich jak susze oraz powodzie.

Jednym z najważniejszych wniosków płynących z raportu jest to, że światowa gospodarka bardzo straci w wyniku coraz większej ilości naturalnych katastrof. Straty liczone będą w dziesiątkach, a nawet setkach miliardów dolarów

Zobacz także: Anomalia pogodowe wystawiają USA słony rachunek

Connie Hedegaard, która jest jednym z europejskich członków komisji powiedziała w wywiadzie udzielonym AP, że politycy nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie wniosków płynących z nowego raportu ONZ – „Nauka nie pozostawia nam wątpliwości; ustlenia naukowców są coraz bardziej pewne”.

Christopher Field z kolei, który również jest jednym z liderów komisji mówi o tym, że obecnie trzeba odpowiedzieć na trzy zasadnicze pytania: Co wiemy o zmianach klimatycznych, jakie są konsekwencje zmian i co my możemy w tej kwestii zrobić.

Politycy i przedsiębiorcy stają przed nową rzeczywistością. Firmy muszą dostosować swoją strategię do zmieniającego się klimatu, ponieważ z roku na rok coraz więcej klęsk żywiołowych wywołanych jest właśnie zmianami klimatycznymi. O ile w zurbanizowanych państwach istnieje większe prawdopodobieństwo, że straty zostaną pokryte przez firmy ubezpieczeniowe lub z budżetów państw, to jednak w biedniejszych krajach ekstremalna pogoda może wywołać nieodwracalne skutki, które w rezultacie mogą doprowadzić do bankructwa całego państwa. Według Narodowej Bazy Danych Klimatu w tym roku, tylko w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 10 katastrof, które przyniosły rekordowe straty w wysokości ponad 50 miliardów dolarów.

rm

 

 


REKLAMA

2118766678 views

REKLAMA

REKLAMA

2118766780 views

REKLAMA

REKLAMA

2120563136 views

REKLAMA

2118766856 views

REKLAMA

2118766918 views

REKLAMA

2118766976 views