REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPrzedstawiciele G8 spotkali się w Camp David

Przedstawiciele G8 spotkali się w Camp David

-

Prezydent Barack Obama otworzył w piątek wieczorem przywódców najbardziej uprzemysłowionych krajów.  Spotkanie odbywa się w Camp David w Maryland i poświęcone jest głównie zagadnieniom bezpieczeństwa międzynarodowego oraz nękającego Europę kryzysu.

fot. Official White House Photo by Pete Souza/ Szczyt G8 rozpoczął się od roboczego obiadu

W zainaugurowanym roboczym obiedzie szczycie uczestniczą przywódcy  Stanów Zjednoczonych, wielkiej Brytanii, Kanady, Włoch, Francji, Niemiec, Japonii i Rosji. Szczyt G8 miał odbyć się w Chicago, ale na kilka tygodni przed jego organizacją zdecydowano o jego przeniesieniu do Camp David, rezydencji amerykańskiego prezydenta.

REKLAMA

Zobacz: Szczyt G8 przeniesiony z Chicago do Camp David

Spotkanie jest także politycznym debiutem dla nowo wybranego prezydenta Francji. Francois Hollande przed rozpoczęciem szczyty rozmawiał w cztery oczy z amerykańskim prezydentem na temat wcześniejszego wycofania francuskich żołnierzy z Afganistanu.

Podczas pierwszego dnia szczytu przywódcy G8 rozmawiali głównie o kwestiach związanych z globalnym bezpieczeństwem. Politycy zgodnie uznali, że Iran musi ugiąć się pod presją społeczności międzynarodowej i zgodzić na większą przejrzystość w kwestii swego programu jądrowego. Poruszone zostały także kwestie tłumienia syryjskiej opozycji przez reżim Baszara El-Asada oraz międzynarodowej izolacji Korei Północnej.

Drugi dzień szczytu zdominowany będzie przez zagadnienia związane z kryzysem finansowym w strefie euro oraz kwestiom bezpieczeństwa żywnościowego.

Po zakończeniu szczytu przywódcy G8 udadzą się do Chicago, gdzie w niedzielę i poniedziałkach w ramach spotkania państw NATO dyskutować będą o przyszłości misji w Afganistanie.

km

REKLAMA

2097008010 views

REKLAMA

REKLAMA

2097008244 views

REKLAMA

REKLAMA

2098804641 views

REKLAMA

2097008394 views

REKLAMA

2097008495 views

REKLAMA

2097008606 views