REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPrzecięcie wstęgi, które się nie odbyło, czyli o tym jak Dreamliner utknął...

Przecięcie wstęgi, które się nie odbyło, czyli o tym jak Dreamliner utknął w Chicago

-

Miało być z pompą i udziałem wielu znaczących gości. Miało być przecinanie wstęgi, otwarcie wystawy, zwiedzanie Dreamlinera. Tymczasem, liczni przedstawiciele mediów zobaczyli jedynie sprzedawcę regionalnego LOT-u i zdenerwowanych przedstawicieli polskiego konsulatu. Gorszego terminu na inauguracyjny transatlantycki rejs „liniowca marzeń” nie można było wybrać. Właśnie 16 stycznia, kiedy maszyna była w drodze do USA, podano, że z powodu wykrytej usterki konstrukcyjnej baterii stwarzającej potencjalne zagrożenie pożarem, amerykańskie władze lotnicze wydały polecenie uziemienia wszystkich B787.

zdj.Jacek Boczarski/ Zdenerwowani pasażerowie w długiej kolejce do stanowiska PLL LOT na lotnisku O'Hare w Chicago czekali na informacje o możliwościach innych połączeń z krajem

W uroczystości zaplanowanej na wieczór 16 stycznia na chicagowskim lotnisku mieli wziąć udział m.in. wiceminister spraw zagranicznych Beaty Stelmach, ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych Ryszarda Schnepfa, wiceprezes Boeinga na Europę Środkowo-Wschodnią Henryki Bochniarz. Przywitać pierwszego Dreamlinera, który przeleciał Atlantyk na lotnisku O’Hare mieli także burmistrz Chicago Rahm Emanuel, gubernator stanu Illinois Pat Quinn, skarbnik stanowy Dan Rutherford oraz przedstawiciele władz międzynarodowego portu lotniczego w Wietrznym Mieście.

REKLAMA

Detalicznie zaplanowana impreza z przecięciem wstęgi, wystawą poświęconą Polakom, którzy współtworzyli amerykański przemysł lotniczy – po prostu nie odbyła się, bowiem FAA zadecydowało o tym, że ze względów bezpieczeństwa (tych samych, dla których uziemiono czasowo inne dreamlinery) samolot w barwach PLL LOT nie odleci z pasażerami w drogę powrotną do Warszawy.

fot.Jacek Boczarski/ Konsul RP w Chicago Paulina Kapuścińska w rozmowie z mediami

Pasażerowie, którzy mieli polecieć „polskim” Dreamlinerem, dopiero po przybyciu na lotnisko dowiadywali się, że lot jest odwołany. Nie kryli zdziwienia, poirytowania, zdenerwowania. Personel PLL LOT dwoił się i troił, próbując łagodzić emocje a równocześnie znajdować podróżnym inne połączenia z krajem.

Wielu pasażerów w rozmowie z naszym portalem podkreślało, że pech, który prześladuje „polskiego” dremlinera, z pewnością nie wpływa dobrze na wizerunek przewoźnika, który i tak ma sporo innych kłopotów.

„Ta firma już się nie podniesie. Dreamliner ich dobił” – zauważył pan Henryk wracający z Chicago do Polski z wizyty u dzieci.

Dreamliner najprawdopodobniej dziś albo jutro wyruszy w drogę powrotną do Warszawy, ale bez pasażerów. Wcześniej ma zostać poddany amerykańskiej inspekcji.

Poniżej przedrukowujemy oświadczenie PLL LOT wydane dziś w związku z zatrzymaniem przez FAA polskiej maszyny:

Dziś w nocy czasu polskiego FAA (Federalna Administracja Lotnicza USA) zaleciła uziemienie wszystkich samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Ponieważ wyprzedzając zalecenia producenta i FAA, również te nieobligatoryjne, profilaktycznie przeprowadziliśmy przegląd wszystkich systemów obu Boeingów 787 przed rejsem inauguracyjnym do Chicago.

Jesteśmy pewni niezawodności egzemplarzy, które latają w PLL LOT, ale podobnie jak FAA wolimy dmuchać na zimne i również postanowiliśmy wstrzymać operacje zaplanowane tymi samolotami. Dlatego rejs powrotny z Chicago został odwołany. Wszystkich pasażerów przepraszamy za niedogodności. Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejszym priorytetem. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i zapewniamy, że wspólnie z Boeingiem pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem 787 do regularnej służby.

W związku z uziemieniem przez FAA samolotów Boeing 787 Dreamliner chcielibyśmy poinformować, że pozostałe rejsy będą realizowane zgodnie z rozkładem z wykorzystaniem Boeinga 767 (za wyjątkiem dzisiejszego rejsu do Pekinu, który został odwołany)”.

mb

ZOBACZ ZDJĘCIA JACKA BOCZARSKIEGO Z WYDARZEŃ NA LOTNISKU O’HARE 16 STYCZNIA 2013

[cincopa AsNAIFr-ucgZ]

 

 

 

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Polska druga Japonia potęga gospodarcza którą stać na marnotrawstwo-Jaki rząd taka gospodarka i „zarządzanie” (Rozkradanie) co jeszcze zostało?. W Locie jak i w rządzie potrzeba fachowców a nie karierowiczów, którzy za darmową wycieczkę sponsorowaną przez Beoinga kupują samoloty.

    • jest i optymista 🙂
      musisz przyjac kilka faktow do swojego pustego ubeckiego lba: pierwsze rozmowy o dreamlinerach i wycieczki do usa byly za czasow gdy pis-uary w polsce szalaly a nie platforma, to ze teraz dopiero zamowienie bylo zrealizowane ( kilkuletnie opoznienie !) bylo wynikiem zwiazkow zawodowych inzynierow w boeningu czyli mafii unijnych pasibrzuchow ktorzxy o malo nie doprowadzili do upadku tej firmy.
      nim zaczniesz sie wymadrzac najpierw doczytaj ignorancie, swoj belkot to sliwie sprzedawaj ona tworzy audycje „tumany dla tumanow” wiec jest chlonna na takie brednie

  2. Optymista, skup się na technice nie polityce. Z Boeingiem777, Embraererem poradzono sobie, latają, latają. Każda nowa technologia wymaga czasu, zanim osiągnie niezawodność, ale, wtedy będzie już stareńka. Tematów politycznych i gospodarczych nie łączę z techniką.

REKLAMA

2105488046 views

REKLAMA

2105488278 views

REKLAMA

2107284669 views

REKLAMA

2105488420 views

REKLAMA

2105488520 views

REKLAMA

2105488628 views