REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPrezydent Obama ujawnił swoją metrykę urodzenia

Prezydent Obama ujawnił swoją metrykę urodzenia

-

– Nie mamy czasu na takie głupoty – powiedział prezydent Obama w środę w Białym Domu nawiązując do kontrowersji związanych z rzekomym urodzeniem poza terytorium  Stanów Zjednoczonych. Przedstawiony dokument jednoznacznie dowodzi, że amerykański przywódca urodził się w Honolulu na Hawajach.

fot. Biały Dom/ Prezydent Obama ujawnił pełny odpis aktu urodzenia

– W normalnych warunkach w ogole nie komentowałbym czegoś takiego, ale kraj stoi przed ogromnymi wyzwaniami, którym nie damy rady, jeśli będziemy rozpraszani takimi medialnymi nagonkami – mówił Barack Obama.

REKLAMA

Kwestia miejsca urodzenia obecnego przywódcy USA od czterech lat jest sprawą podnoszoną przez tzw. birthersów (tj. urodzeniowców), według których Obama przyszedł na świat się poza amerykańskim terytorium co stawiałoby jego wybór na prezydenta jako niekonstytucyjny (prezydent USA musi bowiem urodzić się w Stanach Zjednoczonych).

Ujawniony w środę pełny akt urodzenia (dotychczas  Barack Obama przedstawił jedynie jego skrócony odpis tzw.Certification of Life Birth) został  podpisany 7 sierpnia 1961 roku przez jego matkę i urzędnika w Honolulu.

Ujawnienia pełnego odpisu metryki domagał się ostatnio od prezydenta miliarder Donald Trump zapowiadający swój udział w najbliższych wyborach prezydenckich z ramienia Partii Republikańskiej. Trump poproszony o komentarz po opublikowaniu dokumentu na stronach Białego Domu powiedział: “(Prezydent – przyp. red.) powinien to zrobić już dawno temu. Obejrzymy go teraz (akt urodzenia- przyp. red.) i zobaczymy czy jest prawdziwy. Miejmy nadzieję, że wszystko jest w porządku”.

By zobaczyć pełny odpis aktu urodzenia prezydenta Obamy na stronie  Białego Domu – kliknij TUTAJ

MB

REKLAMA

2116526925 views

REKLAMA

REKLAMA

2116527126 views

REKLAMA

REKLAMA

2118323499 views

REKLAMA

2116527239 views

REKLAMA

2116527326 views

REKLAMA

2116527417 views