REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPołudniowa Karolina. Antyimigracyjne prawo - zatwierdzone

Południowa Karolina. Antyimigracyjne prawo – zatwierdzone

-

Zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów stanu Południowa Karolina przegłosowała (69 do 43) ustawę pozwalającą policji na sprawdzanie statusu imigracyjnego zatrzymanej osoby. Policja będzie miała także prawo aresztowania danej osoby aż do wyjaśnienia statusu pobytowego.   
Południowa Karolina zatwierdziła kontrowersyjne prawo antyimigracyjne

Jeśli ustawę zatwierdzi Senat w jej obecnym brzmieniu, gubernator  Nikki Haley, już zapowiedziała, że ją podpisze.
Ustawodawcy chcą także stworzenia dodatkowej komórki zajmującej się  ściganiem nielegalnej imigracji działającej przy policji stanowej i współpracującej z federalnymi służbami imigracyjnymi (ICE).

Zgodnie z nowym restrykcyjnym prawem przestępstwem będzie podróżowanie w granicach Południowej Karoliny bez dokumentów potwierdzających legalność pobytu na terenie USA, a także transportowanie nieudokumentowanych imigrantów, jak również ich zatrudnianie.

REKLAMA

Przewodniczący Izby Reprezentantów  Bobby Harrell podkreślił, że: „ustawa daje policji kolejne pomocne narzędzie w codziennej pracy do egzekwowania naszego prawa imigracyjnego.(…) Jeśli mamy coś zrobić z nielegalną imigracją, musimy to zrobić sami” – podkreślił Harrell nawiązując tym samym do braku zapowiadanej przez Biały Dom reformy prawa imigracyjnego.

Podobna w brzmieniu ustawa już obowiązuje w stanie Georgia i Arizona. Kolejne stany (Alabama, Oklahoma i Teksas) przymierzają się do jej wprowadzenia. Przypomnijmy, że ustawa z Arizony (SB1070)  w najbardziej kontrowersyjnych puntkatch została zablokowane przez sąd. Jednak gubernator Jan  Brewer  walczy  o przywrócenie jej pełnego brzmienia.

AB

Zobacz także:

Arizona chce przywrócić antyimigracyjne przepisy

Georgia jak Arizona. Zatwierdzono antyimigracyjne przepisy

REKLAMA

2093148289 views

REKLAMA

2093148573 views

REKLAMA

2094945022 views

REKLAMA

2093148823 views

REKLAMA

2093148961 views

REKLAMA

2093149102 views