REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolicjant Cameron Maciejewski uratował życie niemowlęcia (WIDEO)

Policjant Cameron Maciejewski uratował życie niemowlęcia (WIDEO)

-

Funkcjonariusz policji ze Sterling Heights w stanie Michigan został okrzyknięty bohaterem po uratowaniu 3-tygodniowego niemowlęcia, które miało trudności z oddychaniem. Do zdarzenia doszło 9 lipca.

Policja w Sterling Heights opublikowała na swoim koncie na Facebooku nagranie wideo z przebiegu zdarzeń. Widać na nim jak funkcjonariusz Cameron Maciejewski spieszy na wezwanie do 3-tygodniowej dziewczynki, która nie oddycha. Kiedy przyjeżdża do domu, skąd otrzymał zgłoszenie, zostaje otoczony przez rodzinę, w tym płaczącą i zszokowaną matkę niemowlęcia. Maciejewski najpierw uspokaja kobietę i resztę rodziny, po czym bierze dziecko na ręce.

REKLAMA

Policjant najpierw sprawdza oznaki życia u dziecka, następne zdaje sobie sprawę, że coś utknęło w jego drogach oddechowych. Odwraca je, po czym matka dziecka unosi się nad nim i wykonuje kilka uderzeń w plecy. Dziecko zaczyna płakać. Funkcjonariusz Maciejewski zapewnia rodzinę, że z dzieckiem wszystko jest w porządku. Niemowlę zostaje przekazane straży pożarnej, która zabiera je do szpitala na badania.

,,Gdyby nie szybkie, spokojne i ratujące życie działania funkcjonariusza Maciejewskiego, incydent mógłby skończyć się tragicznie” – oświadczyła miejscowa policja. ,,Policjant nie tylko uratował dziecko, ale wykonał znakomitą robotę, pocieszając rodzinę”.

Maciejewski przypisuje swoje szybkie myślenie i umiejętność zachowania spokoju dobremu wyszkoleniu. ,,Jeśli zacznę panikować, jeśli nie dam sobie rady, czy nie zachowam spokoju, to będzie to tylko eskalujące dla rodziny” – powiedział w wywiadzie opublikowanym w mediach społecznościowych. (Inf. wł., PAP)

 

 

REKLAMA

2123103259 views
Poprzedni artykułśp. Leszek Puchała
Następny artykułSałatka z młodych ziemniaków

REKLAMA

REKLAMA

2123103276 views

REKLAMA

REKLAMA

2124899596 views

REKLAMA

2123103286 views

REKLAMA

2123103292 views

REKLAMA

2123103296 views