REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPolicja: ustalenie motywu zbrodni może zająć miesiące

Policja: ustalenie motywu zbrodni może zająć miesiące

-

Śledczy prowadzący dochodzenia w sprawie piątkowej masakry w szkole podstawowej Sandy Cook w Newtown przyznają, że ustalenie, dlaczego Adam Lanza zamordował swą matkę i 26 osób, może zająć miesiące. Twardy dysk komputera, na którym policyjni technicy mieli nadzieję znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, został zniszczony przez 20-latka. Nie uda się odtworzyć żadnych znajdujących się na nim informacji.

fot. Adama Lanza (tutaj na zdjeciu sprzed kilku lat) był określany przez rówieśników jako wyalienowany geniusz

Prowadzący dochodzenie śledczy w należącym do zabójcy komputerze mieli nadzieję znaleźć ważne informacje, mogące pomóc w ustaleniu motywów działania zabójcy z Sandy Hook Elementary School. Twardy dysk zabezpieczonego w domu Adama Lanzy komputerze został jednak poważnie uszkodzony. 20-latek zniszczył go najprawdopodobniej młotkiem, zacierając cenne ślady. Do tej pory nikt ze znajomych rodziny Lanzów nie był w stanie pomóc w odpowiedzi na nurtujące całą Amerykę pytanie: dlaczego?

REKLAMA

Z relacji tych, którzy znali Adama Lanzę wynika jednak bezsprzecznie, że masakry dokonał cierpiący na poważne zaburzenia psychiczne człowiek. Jego problemy zaczęły się lata temu, a stan zdrowia stopniowo się pogarszał.

Według stacji ABC News w czasie ostatnich dwóch lat Adam Lanza niemal nie opuszczał swego domu, a jego jedyną towarzyszką była matka, 52-letnia Nancy Lanza. Od 2001 roku rodzice zabójcy byli w separacji. Rozwód Nancy i Petera Lanzów został sfinalizowany w 2009 roku. Mimo, że para posiadała wspólne prawa do opieki nad młodszym z synów, to matka miała ostatnie słowo w podejmowaniu decyzji dotyczących jego edukacji i wychowania. Ojciec 20-latka, finansista koncernu GE, zapewniał synowi i byłej żonie wygodne życie, regularnie przesyłając pieniądze. Adam Lanza przez ostatnie dwa lata nie komunikował się z ojcem ani starszym bratem, 24-letnim obecnie Ryanem. Wraz z matką dużo czasu spędzał za to na strzelnicy. Tam nauczył się obsługiwać półautomatyczny karabin Bushmaster AR-15, z którego zastrzelił 20 dzieci w wieku 6-7 lat i próbujących je osłonić nauczycielki.

20-latek określany był przez rówieśników jako „dziwaczny geniusz”, który nie potrafił nawiązać z nikim głębszej więzi. Jego relacje z matką także określane są jako o najmniej „skomplikowane”. Nancy Lanza w ostatnich tygodniach miała przyznać znajomym, że traci kontakt z synem i że „jego stan się pogarsza”. Kobieta według mediów miała także „szykować się na upadek cywilizacji”, zbierając w domu żywność, artykułu pierwszej potrzeby i broń.

Według ustaleń śledczych, Adam Lanza w piątek rano zastrzelił swą matkę, kiedy jeszcze spała. Chłopak oddał do niej kilka strzałów w twarz. Potem uzbrojony w półautomatyczną strzelbę i dwa pistolety pojechał do szkoły, w której zastrzelił dyrektorkę, szkolną psycholog, cztery nauczycielki i 20 dzieci w wieku 6-7 lat.

W Sandy Hook Elemenatry School pracują policyjni eksperci próbujący ustalić dokładny przebieg zdarzeń i możliwy motyw zbrodni. Szkoła nie zostanie otwarta do zakończenia śledztwa. Niewykluczone, że w budynku nigdy nie odbędą się zajęcia.

Ani ojciec, ani krewni ani nieliczni znajomi Adama Lanzy nie wiedzą co wydarzyło się przed masakrą i popchnęło 20-letniego samotnika do tak makabrycznego kroku. Jeden z jego dawnych znajomy na Twitterze napisał: „To co się stało jest straszna, ale muszę przyznać, że nie jestem zdziwiony, że dokonał tego Adama Lanza. Spal się w piekle, Adam”.

Czytaj więcej na temat tragedii w Newtown.

mp

 

9 KOMENTARZE

  1. Od 11 lat w separacji lecz komforcie materialnym. Od 3 lat rozwod przekreslajacy perspektywy komfortu materialnego. Zapewne, nie zdiagnozowana choroba dziecka nie stanowilaby przeszkody do zaniechania obowiazku alimentacyjnego i ubezpieczenia medycznego za pare miesiecy, gdy dziecko konczy 21 lat. Czyli teoretycznie finansowa ruina matki i syna . Dziecko przebywajace z doroslymi nabywa wiele obycia doroslosci, ale poglebiaja. sie leki w stycznosci z rownolatkami, bo sa inni niz dorosli. Hm, ale czemu atak na szkole ? Zawod milosny chocby ze strony higienistki szkolnej ? Grywajac w gierki tez mozna umawiac sie na randki. W miescie powiedzenie, ze wole wibrator niz Ciebie jest odbierane bez „obrazy majestatu” czy tez wizja mysli, zniszczenia wizerunku przed bliskimi . Leczenie lekow za pomocy strzelnicy to jak leczenie sklonnosci gejowskich, za pomoca uderzania poduszki wyobrazajac, ze to matka.

    • pisac znaczy jak Krasicki ? Tez bym tak chcial . Bajki ucza myslec.. prawda ma gorzki smak i piolinek wszak nie jest.. Naga prawda to jak naga kobieta. ? Prawda tylko w artystycznym swiecie. a inszosc to ubranie czyli dyplomacja ? Zobacz w Afryve, prawda i ludzie nadzy, bo atmosfera czyli klimat goracy ?

    • Wg. naszych kanonow normy zachowal sie po „wariacku” . Ale piana z pysku mu nie biegla, badan nie mial to skad orzeczenie wariata. Skad wiadomo, ze moze on odcinal galaz na ktorej siedzial. ? Miliony ludzi przechodzi „wariatkowo” a obozy koncentracyjne stworzyl ktos zdrowy ? Byl chory, matka informowala, to nikt z kolka strzelniczego sie nie interesowal, ze to moze zaszkodzic wizerunkowi jego biznesu w przyszlosci ?

REKLAMA

2115099267 views

REKLAMA

2115099499 views

REKLAMA

REKLAMA

2116895889 views

REKLAMA

2115099639 views

REKLAMA

2115099738 views

REKLAMA

2115099846 views