REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPięć osób rannych podczas targów broni

Pięć osób rannych podczas targów broni

-

Co najmniej pięć osób zostało w sobotę rannych, kiedy prezentowana podczas targów broń przypadkowo wypaliła. Trzy osoby postrzelone zostały w Północnej Karolinie, po jednej w Ohio i Indianie. Do incydentów tych doszło w czasie, kiedy w USA trwa gorąca debata na temat ograniczenia dostępu do broni palnej.

fot. sxu.hu - David Hartman/ Pięć osób zostało rannych w czasie targów broni w Północnej Karolinie, Indianie i Ohio.

Stan wszystkich postrzelonych osób określanych jest jako stabilny dobry. Życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Do wszystkich incydentów doszło w sobotę w czasie targów i pokazów, które tradycyjnie przyciągają tysiące miłośników broni palnej.

REKLAMA

Trzy osoby zostały ranne, kiedy przypadkowo wypaliła strzelba wyciągana przez 36-letniego sprzedawcę z kabury podczas Dixie Gun and Knife Show w Raleigh w Północnej Karolinie. Wśród rannych jest lokalny policjant, który lekko ranny został w ramię. Z raną postrzałową klatki piersiowej hospitalizowana została 54-letnia kobieta. 50-letni mężczyzna ranny w ramię został opatrzony na miejscu. Strzały wywołały spora panikę wśród osób odwiedzających targi. Incydent został nagrany przez kamery lokalnej stacji WRAL.

Szef lokalnej policji podkreślił, że strzały padły przypadkowo i całe zajście traktowane jest jako nieszczęśliwy wypadek. Nie wiadomo jednak, czy właściciel broni usłyszy zarzuty nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna może także być oskarżony o złamanie przepisów zabraniających przyniesienia na targi naładowanej broni.

Do dwóch podobnych incydentów doszło podczas targów stanach Indiana i Ohio. Dwie ranne osoby zostały hospitalizowane z ranami postrzałowymi. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sobotnie incydenty według wielu obserwatorów zostaną zapewne wykorzystane w gorącej debacie na temat ograniczenia dostępu do broni palnej przez zwolenników zaostrzenia obowiązującego prawa. Już teraz pojawiają się głosy, że są one dowodem na to, że broń nawet w rękach doświadczonych w jej obsłudze i praworządnych obywateli, wciąż stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia innych.

mp

11 KOMENTARZE

  1. Ludzie pokrezywdzili sie brakiem umiejetnosci obchodzenia z bronia, za duza chcica za mala wiedza, nie potrafia uzywac.
    Byc moze bron (szybkostrzelna) miala pewne wady np; odskok zaslepki, co sie ostatnio zdarza przy nienadazaniu w masowej
    produkcji i horrendalnemu zapotrzebowaniu!

REKLAMA

2097851163 views

REKLAMA

REKLAMA

2097851396 views

REKLAMA

REKLAMA

2099647788 views

REKLAMA

2097851539 views

REKLAMA

2097851640 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097851750 views