REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedOrganizacje charytatywne zarabiały na tragedii z 11 września

Organizacje charytatywne zarabiały na tragedii z 11 września

-

Amerykanie po zamachach na WTC wpłacili na konto organizacji charytatywnych półtora miliarda dolarów. Środki miały być przeznaczone na pomoc ofiarom, ich rodzinom czy realizację projektów upamiętniających wydarzenia z 11 września. Jednak jak ujawniło śledztwo agencji AP złudne były nadzieje części darczyńców.

fot.AP/ Śledztwo agencji AP ujawniło machlojki organizacji charytatywnych zbierających środki na rzecz ofiar, ich rodzin i wielu projektów związanych z tragedią z 11 września

Jedna z organizacji zebrała 700 tysięcy na ogromną pamiątkową narzutę, która nigdy nie powstała. Inna zebrała 4 mln na rzecz ofiar, ale publicznie nigdy nie ujawniła na co wydała środki. Są też organizacje, które rozliczyły się z każdego zebranego grosza – jednak okazywało się, że wszystkie środki zostały przeznaczone na… zbiórki pieniędzy. I wiele z takich organizacji działa nadal – są to głównie małe firmy, założone przez osoby, które nigdy nie miały doświadczenia w prowadzeniu niezarobkowych organizacji.

REKLAMA

Jak podaje AP większość z 325 organizacji rozliczyła się z datków i zamknęła działalność po zrealizowaniu celów. Jednak analiza dokumentacji podatkowej wykazała wiele podejrzanych transakcji i intencji.

Organizacja charytatywna, która zebrała 713 tys. dolarów na pamiątkową narzutę obiecała, że będzie ona pokrywać 25 boisk piłkarskich – skończyło się na kilkuset kolorowych płachtach materiału trzymanych w pudłach w magazynie. Jednak dziwnym trafem jedna trzecia zebranych środków wpłynęła na konto założyciela i jego rodziny, m. in. w formie opłaty za benzynę itp. Co więcej, prezes organizacji, 84-letni ksiądz dopiero od agencji AP dowiedział się, że jej przewodniczył…

Natomiast stworzona przez duchownego Lyndona Harrisa w 2005 roku organizacja, która miała wybudować w Strefie Zero „Garden of Forgiveness” (Ogród Przebaczenia) straciła na rzecz założyciela ponad 130 tys. dol. z 200 tysięcy, które zebrała. Harris nie myśli jednak o projekcie jako porażce, nawet gdy żaden ogród nie powstał: – Głównym celem naszej misji było nauczanie przebaczania…

Zebrane przez organizacje charytatywne półtora miliarda dolarów miało stanowić dodatek do miliardów wydanych na rzecz ofiar przez Kongres i inne organizacje takie jak Czerwony Krzyż. Większość organizacji charytatywnych spełniła obietnice, ale nie zabrakło tych, które pomogły bardziej założycielom niż ofiarom.

as

3 KOMENTARZE

  1. No coz, przeciez ktos musial pokryc koszta wlasne, oplacic kwesciarzy, ksiegowych i wlasne godziny pracy.U pana Owsiaka to samo sie dzieje,lepiej byloby przeznaczyc te pieniadze na Radio Maryja, ktora ma coraz wiecej klopotow finansowych.

  2. Większosć współpracowników Owsiaka to wolontariusze.Mniejszosć współpracowników Rydzyka to wolontariusze. Owsiak przeznacza swoje (to złe okreslenie) zebrane przez siebie pieniądze na pomoc dla chorych dzieci wyposaza też gabinety lekarskie i szpitale. Rydzyk szumnie zwany ojcem o dzieci nie dba tylko o instytucję której służy i o siebie! Jest ogromna różnica a porównania nieodpowiednie.
    A teraz powrócmy do tematu:
    Złodziejski system finansowy doprowadził do tego, że uczynił społeczeństwo dojną krową, którą dojąc doprowadza na skraj ubóstwa. Obecnie nikogo nie zadawalają niskie przychody a różnica pomiędzy najniższą i najwyższą klasą społeczną obecnie wzrasta z jednoczesnym zanikiem klasy sredniej. Jak długo to potrwa?

REKLAMA

2116501748 views

REKLAMA

REKLAMA

2116501950 views

REKLAMA

REKLAMA

2118298325 views

REKLAMA

2116502065 views

REKLAMA

2116502152 views

REKLAMA

2116502245 views