REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedOgrodzenie na granicy USA-Meksyk można pokonać w …18 sekund

Ogrodzenie na granicy USA-Meksyk można pokonać w …18 sekund

-

18 sekund – tyle czasu zajęło dwóm młodym dziewczynom wspięcie się na ogrodzenie dzielące Stany Zjednoczone i Meksyk. Wyczyn tez został uwieczniony na video przez filmowca, który w ten sposób chce udowodnić, jak bardzo południowa granica USA jest nieszczelna i jak marnotrawione są pieniądze amerykańskich podatników.

fot. Stalowy płot na granicy USA i Meksyk ma powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów

Filmik umieszczony został na YouTube i szybko pobił rekordy popularności. Nic dziwnego, bo temat zabezpieczenia południowej granicy USA budzi dużo emocji.

REKLAMA

Na nagraniu dwie młode dziewczyny podejmują próbę wspięcia się na szczyt stalowego ogrodzenia. Jak mówi twórca i pomysłodawca nagrania Roy Germano, obie robią to po raz pierwszy i zaznacza, że ich celem bynajmniej nie było nielegalne przekroczenie granicy. Germano postawił pytanie: Czy płot jest warty wydawanych na niego pieniędzy. Dochodzi do wniosku, że nie bo pokonanie bariery kosztującej miliony dolarów zajęło jego „aktorkom” zaledwie 18 sekund.

Średni koszt budowy stalowego ogrodzenia wynosi 4 miliony dolarów za każdą milę płotu. Według Germano to pieniądze wyrzucone w błoto.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z tą opinią. Bob Price, z organizacji zwalczającej nielegalną imigrację i popierającej budowę stalowego muru, komentując na prośbę Fox News 18-sekundowe video przyznaje, że niektóre fragmenty ogrodzenia rzeczywiście są nieszczelne. Mimo to podkreśla, że teza iż budowanie ogrodzenia jest najzwyczajniej nieopłacalne, jest nieprawdziwa.

“Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie, czy na to, co widzimy na filmie warto wydawać pieniądze odpowiedziałbym, że nie. Tylko, że my wcale nie ta no wydajemy pieniądze” – mówi Price. I podkreśla że w myśl ustawy z 2006 roku płot budowany na południowej granicy USA to “podwójne ogrodzenie na którym znajdują się także czujniki wykrywające ruch”.

Członek organizacji U.S. Border Watch podkreśla, że można pokazać wiele innych nagrań video na których wyraźnie widać, że ogrodzenie poprawia szczelność granicy. Najdosadniej przekonują o tym jednak statystyki mówiące o tym, że liczba przypadków nielegalnego przekraczania granicy spadła o 95 proc.

Stany Zjednoczone i Meksyk dzieli granica licząca 1951 mil, czyli 3141 km. W wielu miejscach kraje rozdziela metalowe ogrodzenie – border fence – mające zapobiegać przedostawaniu się przez granicę nielegalnych imigrantów.

Obecnie ukończono budowę około 580 mil (930km) bariery rozdzielającej obydwa kraje. Ogrodzenie zostało wybudowane w miejscach, w których szczególnie często zdarzały się przypadki nielegalnego przekraczania granicy.

in (Fox News)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XHjKBjM1ngw[/youtube]

4 KOMENTARZE

  1. Wladek, zadalem sobie trud i zajrzalem do Naszego Dziennika. Nie uzywaj tak mocnych slow jak kradziez. Na pierwszy rzut oka widac, ze to sa teksty napisane przez dwie rozne osoby. A poza tym sprawe tak naprawde naglosnil Fox News o czym ten portal – w przeciwienstwie do Naszego Dziennika informuje.
    Jezeli cos tu komus mozna zarzucic to najwyzej Nowemu Dziennikowi brak powolywania sie na zrodla.
    Oto dowod:

    http://www.foxnews.com/us/2011/01/18/video-shows-young-women-climbing-mexico-border-fence-seconds/

REKLAMA

2116344658 views

REKLAMA

REKLAMA

2116344870 views

REKLAMA

REKLAMA

2118141246 views

REKLAMA

2116344990 views

REKLAMA

2116345078 views

REKLAMA

2116345172 views