REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedOdkryto trzy tunele przemytnicze przy granicy z Meksykiem

Odkryto trzy tunele przemytnicze przy granicy z Meksykiem

-

Trzy tunele – z oświetleniem i wentylacją, w tym jeden z wagonami silnikowymi – zbudowane do przemycania narkotyków znaleziono na przestrzeni tygodnia na granicy USA z Meksykiem.

fot. DEA/Kartele narkotykowe z determinacją budują coraz więcej tuneli przemytniczych na granicy USA z Meksykiem

REKLAMA

Dwa pierwsze przejścia, znalezione przez meksykańskich żołnierzy w okolicach San Diego-Tijuania, nie były jeszcze ukończone. Przy otworze wejściowym do jednego z tuneli znajdowało się 40 ton marihuany. W związku z odkryciem aresztowano trzy osoby.

Zobacz: Arizona. 20 aresztowanych, konfiskata ton narkotyków

Trzeci tunel biegł z fabryki lodu w meksykańskim mieście San Luis Rio Colorado do budynku w San Luis w Arizonie. Tunel mieścił się na głębokości 16 metrów i był wyłożony sklejką. Agenci ds. walki z narkotykami twierdzą, że musiał być używany dość krótko, bo na podłodze nie były widoczne ślady zużycia.

Agent specjalny Douglas Coleman z DEA poinformował, że koszt wybudowania tunelu w Arizonie oszacowano na półtora miliona dolarów. Nie ma pewności czy korzystał z niego potężny kartel Sinaloa.

Od października 2008 roku na południowej granicy odkryto ponad 70 tuneli. Obecnie kartele budują coraz bardziej zaawansowane tunele podziemne, by obejść wzmożone kontrole na lądzie.

Władze szacują, że zbudowanie tunelu zajmuje od pół roku do roku, a robotnicy nie opuszczają miejsca budowy do czasu aż przejście nie zostanie ukończone. Najwięcej tuneli mieści się przy granicy z Kalifornią i Arizoną. Szczególnie popularne jest San Diego, bo łatwo przekopać się przez gliniastą glebę w okolicy. Natomiast w Nogales, w Arizonie, przemytnicy wykorzystują kanały systemów nawadniających.

as

Czytaj też: Odkryto kolejny tunel między USA i Meksykiem

Wideo. Odkryto tunel przemytniczy pod granicą z Kalifornią

 

6 KOMENTARZE

  1. Fachowcy z Meksyku na służbie CIA.
    Prawdą jest, że słuzby pokazaują nam wyniki swojej pracy. Lecz bzdura jest to, że te słuzby tak dobrze pracują.
    Nie jest tajemnicą dla wtajemniczonych, że największym dealerem na skalę światową, jest CIA i MOSAD.
    Pokazywanie nam pracy służb, to nic innego jak eliminowanie konkurencji – która działa za przyzwoleniem, by można w każdej chwili pokazać wyniki pracy CIA i FBI

REKLAMA

2117794649 views

REKLAMA

2117794797 views

REKLAMA

REKLAMA

2119591158 views

REKLAMA

2117794887 views

REKLAMA

2117794962 views

REKLAMA

2117795033 views