REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedOd grudnia Newsweek tylko w internecie

Od grudnia Newsweek tylko w internecie

-

W grudniu w USA ukaże się ostatnie papierowe wydanie tygodnika Newsweek. Po 80 latach na rynku,legendarny magazyn dostępny będzie jedynie w wersji elektronicznej. Powodem tej decyzji jest nieustanny spadek zainteresowania prasą drukowaną.

fot. Od stycznia Newsweek dostępny będzie wyłącznie w formie elektronicznej

Redaktor naczelna amerykańskiej wersji tygodnika Tina Brown, w wydanym oświadczeniu nie ukrywa, że decyzja ta ma charakter ściśle biznesowy i że kierowane przez nią pismo, podobnie jak cała branża prasy drukowanej, „dotknięte zostało wyzwaniami pozyskiwania reklamodawców”. Brown przyznaje, także że koszty druku i dystrybucji coraz trudniej pokryć zyskami ze sprzedaży.

REKLAMA

Zainteresowanie czytelników tradycyjną prasą z roku na rok coraz szybciej spada. Z badań Pew Research Center wynika, że aż 39 proc. Amerykanów czerpie obecnie informacje z internetu. Dla wielu osób artykuły, które czytają w gazetach i magazynach są już najzwyczajniej nieaktualne.

Nieco większym zainteresowaniem cieszą się za to elektroniczne wydania gazet i magazynów. Dla wydawców problemem jest jednak fakt, że ceny reklam w prasie drukowanej są wciąż kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy wyższe niż w internecie. Obecność jedynie w sieci ogranicza co prawda koszty operacyjne, ale sprawia że kurczą się wpływy z reklam. Nie rekompensują tego nawet płatne subskrypcje elektronicznych wydań.

Newsweek jest kolejnym pismem, które w ostatnim czasie poinformowało o zakończeniu druku. Z półek księgarń i kiosków zniknie także branżowy magazyn ekonomiczny SmartMoney.

Newsweek nieprzerwanie ukazywał się od 1933 roku. W tym czasie wielokrotnie zmieniał właściciela. Największą popularność tygodnik zyskał w latach 60. kiedy szeroko relacjonował walkę o równouprawnienie czarnoskórych Amerykanów oraz przybliżył światu ród Kennedych. Od listopada 2010 właścicielem magazynu jest Newsweek Daily Beast Company, która oprócz tygodnika jest także właścicielem portalu TheDailyBeat.com

Decyzja amerykańskiego wydawcy Newsweeka nie ma wpływu na tygodnik Newsweek Polska, którego wydawcą jest Ringier Axel Springer Polska. Polska wersja magazynu nadal dostępna będzie w druku.

Ostatnie papierowe wydanie „Newsweeka” ukaże się w USA 31 grudnia. Od stycznia magazyn będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej jako „Newsweek Global”, na zasadzie płatnej subskrypcji.

km

 

REKLAMA

2103134986 views

REKLAMA

2103135218 views

REKLAMA

2104931610 views

REKLAMA

2103135361 views

REKLAMA

2103135461 views

REKLAMA

2103135570 views