REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedObama kłamał o ubezpieczeniu swojej matki?

Obama kłamał o ubezpieczeniu swojej matki?

-

Przywoływana często przez Baracka Obamę podczas kampanii prezydenckiej promującej m. in. reformę zdrowia, historia o sporze jego chorej matki z firmą ubezpieczeniową – swoją drogą dotycząca jednego z punktów zapalnych nowej ustawy –  została uznana za nieprawdziwą,  a przynajmniej wysoce przeinaczoną. Z anegdotą prezydenta USA rozprawiła się w nowej książce „A Singular Woman: The Untold Story of Barack Obama’s Mother” dziennikarka „New York Times” Janny Scott. Biały Dom nie odniósł się do treści publikacji.

fot.AP/ Fragment okładki książki „A Singular Woman: The Untold Story of Barack Obama’s Mother” o matce prezydenta USA

Barack Obama przekonując wyborców do reformy zdrowia często urzekał ich anegdotą o swojej chorej matce, której miało nie przysługiwać ubezpieczenie ze względu na stwierdzoną wcześniej chorobę – nowotwór jajnika. Przywołując historię kobiety, której na łożu śmierci nie należy się pokrycie świadczeń zdrowotnych, prezydent chciał zakończyć polityczną walkę o zapis w ustawie stanowiący o uznaniu wcześniejszych uwarunkowań zdrowotnych przez ubezpieczycieli.

REKLAMA

Jednak autorka podważyła historię prezydenta cytując korespondencję jego matki, z której wynika że jej właściwy ubezpieczyciel wypłacał odszkodowanie, pokrywając wszelkie koszty szpitalne, a Ann Dunham pokrywała jedynie dodatkowe koszty, nie większe niż kilkaset dolarów miesięcznie. Scott cytuje dokumentację, z której wynika, że spór z 1995 roku dotyczył firmy ubezpieczeniowej Cigna i jedynie dodatkowego ubezpieczenia od inwalidztwa, o którym podczas dyskusji o reformie zdrowia nigdy nie było mowy.

Jedyną reakcją Białego Domu na na treść książki było stwierdzenie, że prezydent wspominał jedynie wydarzenia, które miały miejsce 15 lat temu. Z tym, że Barack Obama wielokrotnie powtarzał, że jest to kwestia, która ma dla niego „bardzo osobisty charakter” i podkreślał, ze jego matka w ostatnich miesiącach życia musi walczyć o wypłacenie ubezpieczenia.

Podpisana w marcu 2010 roku ustawa zdrowotna zakazuje posługiwania się przez firmy ubezpieczeniowe „wymówką” o wcześniejszych uwarunkowaniach zdrowotnych w przypadku dzieci poniżej 19 roku życia. Od 2014 roku będzie obowiązywać także w przypadku dorosłych.

Zobacz też:

Czy ojciec Obamy chciał go oddać do adopcji?

as

1 KOMENTARZ

  1. tak samo jak z deficytem klamal ,albo podobnie jak ze zmiejszeniem kontyngentu zolnierzy . Zaraz po wyborach dolozyl 30 tys zolnierzy do Afganistanu a teraz probuje niby liczbe zredukowac o 33 tys. Takze tych z Iraku przenosi do Afganistanu. A jeszcze nie slyszalem o zadnym terroryscie ktory by pochodzil z Afganistanu. Sa oni z „zaprzyjaznioneych :Jemenu , Pakistanu Maroka itp.

REKLAMA

2114885967 views

REKLAMA

2114886199 views

REKLAMA

REKLAMA

2116682589 views

REKLAMA

2114886339 views

REKLAMA

2114886438 views

REKLAMA

2114886546 views