REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObama: działania Trumpa w sprawie pandemii to "chaotyczna katastrofa"

Obama: działania Trumpa w sprawie pandemii to „chaotyczna katastrofa”

-

Były prezydent Barack Obama ostro skrytykował w sobotę działania jego następcy Donalda Trumpa wobec pandemii koronawirusa określając je jako „absolutnie chaotyczną katastrofę”. Zapowiedział aktywne wsparcie dla Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Zdaniem byłego prezydenta podejście obecnej republikańskiej administracji do pandemii jest częściowo przyczyną wysokiej liczby zakażeń i zgonów w USA.

REKLAMA

Podczas telekonferencji Obamy z osobami, które pracowały na różnych szczeblach w jego administracji i której treść przedostała się do mediów (m. in. Yahoo News i CNN) były prezydent przyznał, że sytuacja byłaby zła „nawet z najlepszym z rządów”.

Zdaniem Obamy jedną z przyczyn „anemicznej i wyrywkowej” reakcji obecnej administracji na pandemię jest „tendencja bycia egoistycznym, plemiennym, podzielonym i uważania innych za wrogów”. Dodał, że tendencje te widać także w innych krajach.

„To jest absolutnie chaotyczna katastrofa kiedy nastawienie 'co mnie to obchodzi’ i 'do diabła z innymi’ praktykowane jest w naszym rządzie” – uważa były demokratyczny prezydent.

W tym kontekście Obama wezwał swoich zwolenników do aktywnego wspierania byłego wiceprezydenta w jego administracji Joe Bidena, który najprawdopodobniej będzie rywalem Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że sam dołoży wszelkich starań i poświęci „tyle czasu ile będzie trzeba” prowadząc kampanię na rzecz Bidena. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Barak Obama czuje swąd pod siedzeniem, to zaczyna działać. Wychodzi na jaw jego udział w aferze rosyjskiej oraz próbie wykorzystania Flynna w całej aferze. Wie, że reelekcja Trumpa może ujawnić jeszcze więcej faktów, które mogą skompromitować jego i tak nieudaną prezydenturę. Można się spodziewać, że specjalny prokurator Durham ujawni wiele niewygodnych faktów dla Obamy jeszcze przed listopadowymi wyborami.

REKLAMA

2109432356 views

REKLAMA

2109432587 views

REKLAMA

REKLAMA

2111228978 views

REKLAMA

2109432728 views

REKLAMA

2109432827 views

REKLAMA

2109432935 views