REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedObama całuje Hu Jintao i Chaveza. Biały Dom oburzony

Obama całuje Hu Jintao i Chaveza. Biały Dom oburzony

-

Miało być krzewienie pokoju na świecie, a skończyło się powszechnym oburzeniem. Najnowsza kampania reklamowa firmy Benetton wywołała falę protestów: od Białego Domu po Watykan. Na plakatach firmy pojawili się całujący politycy oraz papież. 

fot. United Colors of Bnetton/ Kampania z całującymi się politykami wywołała falę oburzenia

Biały Dom stanowczo potępił wykorzystanie w kampanii włoskiej firmy wizerunku prezydenta Baracka Obamy.”Biały Dom od dawna prowadzi politykę potępiającą wykorzystywania nazwiska lub wizerunku prezydenta w celach komercyjnych”- napisał w oświadczeniu przesłanym AFP rzecznik prezydenta Eric Schulz. Nie wiadomo czy Biały Dom bezpośrednio kontaktował się w tej sprawie z włoską firmą.

REKLAMA

Na plakatach słynącej z kontrowersyjnych kampanii firmy tym razem pojawili się najważniejsi na świecie politycy oraz przywódcy religijni, dzięki photoshopowi odważnie się całujący.

Barack Obama na jednym plakacie cmoka prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, na drugim przywódcę komunistycznych Chin Hu Jintao. Benedykt XVI całuje się z egipskim imamem Ahmedem al-Tajibem. W parach pokazani są także premier Izraela Benjamin Netanjahu i przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oraz prezydent Francji Nicholas Sarkozy i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Przeciwko plakatom ostro zaprotestował także Watykan, grożąc firmie krokami prawnymi. Benetton zrezygnował z wykorzystywania plakatu z Benedyktem XVI i przeprosił, tych których uczucia religijne zostały urażone.

Benetton od ponad 20 lat słynie z kontrowersyjnych kampanii mających zwrócić uwagę na największe problemy społeczne. W latach 90-tych oburzenie wywołało zdjęcie całujących się księdza i zakonnicy.

Najnowsza kampania, która zainaugurowana została w tym tygodniu w sklepach firmowych Benettona na całym świecie, zatytułowana jest „Unhate” ( w wolnym tłumaczeniu: skończyć z nienawiścią) i ma zwrócić uwagę na konieczność krzewienia pokoju Miedzyna narodami i szkody jakie wyrządza na świcie nienawiść.

Krytycy twierdzą, że firma posuwa się do tak kontrowersyjnych kroków jedynie po to aby zyskac rozgłos.

in

2 KOMENTARZE

  1. ..moze ludziska sie oswoja z widokiem i nie trza bedzie mezczyznom uciekac do garazy, bo to teraz niebezpiecznie, kiedy i baba kierowca…Nawet krolowe mieszkaly w innych skrzydlach, bo mezczyzni jak sie popili to woleli sami sie sciskac ? Tez tak moglo byc, kiedy bez kodu DNA lub dowodow rzadko kto prawde rzecze…

  2. no co?? przecież to „normalność, nowoczesność”! władze pozwalają na paradę pedałów (gdzie takie i gorsze scenki są na porządku dziennym), to władze nie powinny się burzyć o tego typu zdjęcia.
    Cos co jest społecznie dozwolone, nie powinno być teraz krytykowane.

    Pozwalajcie wszystkim na wszystko! Anarchia! uuuRRRRRAAAAAA!

REKLAMA

2114974976 views

REKLAMA

2114975208 views

REKLAMA

REKLAMA

2116771598 views

REKLAMA

2114975348 views

REKLAMA

2114975447 views

REKLAMA

2114975555 views