REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedNowy Jork. 900 bilionów dol. odszkodowania za naruszenie praw obywatelskich?

Nowy Jork. 900 bilionów dol. odszkodowania za naruszenie praw obywatelskich?

-

Astronomicznego odszkodowania domaga się od władz Staten Island kobieta, której odebrano dwójkę dzieci i umieszczono w rodzinie zastępczej. Według powódki naruszono w ten sposób prawa obywatelskie jej i jej synów. Kobieta domaga się odszkodowania rzędu 900 bilionów dolarów.

Fausat Ogunbayo, mieszkającej na przemieściach Nowego Jorku w West Brighton, w czerwcu 2008 roku odebrano prawa do opieki nad dwójką dzieci uzasadniając decyzję chorobą psychiczną matki. Według New York Post zarówno administracja miasteczka, jak i urząd ds. opieki nad dziećmi (Administartion for Children’s Services), z kasy których miałoby zostać wypłacone odszkodowanie, wysokość pozwu traktują jako żart.

REKLAMA

Dotychczas władze stanowe nie odpowiedziały oficjalnie na złożony w sądzie pozew, ale przypomniały, że kobieta została uznana za niepoczytalną. W oświadczeniu przekazanym telewizji ABC napisano m.in. „Nie jesteśmy w stanie odnieść się do trwającego sporu. Wysokość  żądanej kwoty nie ma tu znaczenia bowiem nie ma żadnego odniesienia do poniesionych szkód, jeśli w ogóle doszło do ich poniesienia”.

Tymczasem takich wątpliwości nie ma pani Ogunbayo, według której odebranie jej dzieci to nie tylko pogwałcenie swobód obywatelskich, ale także złamanie „prawa do życia, wolności, posiadania i praw zagwarantowanych konstytucyjnie”.

Władze stanowe przy okazji przypomniały, że kobieta ma urojenia, unika leczenia oraz zaniedbuje opiekę nad synami zostawiając ich na wiele godzin w domu. Dla potwierdzenia choroby przywołano pisma, które pani Ogunbayo nadsyłała do szkoły, gdzie chodzili jej synowie domagając się przeprowadzenia przez FBI i Secret Service dochodzenia mającego wyjaśnić dlaczego jej dzieci są coraz ciemniejsze. Według niej są one ofiarami tajemniczego napromieniowania.

Co ciekawe sąd apelacyjny stanu Nowy Jork właśnie odrzucił oskarżenie sądu rodzinnego, który zarzucił kobiecie zaniedbanie dzieci. W uzasadnieniu napisano : „Udowodnienie choroby psychicznej nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem zaniedbań opiekunczych”.

Według nas pani Ogunbayo nie brakuje jednak bystrości umysłu, bowiem gdyby nie wysokość żądanej kwoty, czyli 900 bilionów dol. (dla porównania PKB Stanów Zjednoczonych nie przekracza 14 bilionów dol.), nikt nie zauważyłby jej pozwu.

MB

 

8 KOMENTARZE

 1. Watpię by dziennikarz, który podaje informację o tym powództwie zdawał sobie sprawę ile wynosi koszt opłaty do sądu!
  Wystarczy wyliczyć opłatę od wniesienia sprawy i powód/powódka ma pozamiatane. Ani komus w głowie podrażac koszty np: na badania psychiatryczne, po co?!

  • mucha jest przynajmniej cukierkowo – sliczna pis – owcy pewnie wrzuciliby jakas kempe lub wrobel ! 🙂
   ale zgadzam sie co do niekompetencji, powinni braz przyklad z rzadu yaro kwaczynskiego, on mial ministra sportu tomcia lipca aresztowanego za handel kokaina, mial min rolnictwa wicepremiera sp a. leppera ktorego sam oskarzal o lapowkarstwo , mial min polaczka ktory przez 2 lata oddal pol kilometra autostrady , ministra zdrowia spijajacego kawke w kawiarenkachz szefami firm farmaceutycznych etc – to sa przyklady godne nasladowania !
   🙂 🙂 🙂

REKLAMA

2107712350 views

REKLAMA

REKLAMA

2107712582 views

REKLAMA

2109508973 views

REKLAMA

2107712723 views

REKLAMA

2107712822 views

REKLAMA

2107712930 views