REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedNie żyje kreatorka różowej wstążki

Nie żyje kreatorka różowej wstążki

-

Niemal cały świat zna różową wstążkę, która symbolizuje walkę z rakiem piersi. Jej pomysłodawczynią była amerykańska bywalczyni salonów, filantropka i synowa właścicielki imperium kosmetycznego Estee Lauder – Evelyn Lauder. Amerykanka niemal całe życie poświęciła walce z rakiem, pomagając kobietom na całym świecie. Wczoraj sama przegrała tę walkę.

fot. Inicjatywa Evelyn Lauder (w środku) była bardzo chętnie wspierana przez osoby ze świata showbiznesu

Evelyn Lauder na świat przyszła w austriackim Wiedniu, jednak niemal całe swoje życie mieszkała w Nowym Jorku, gdzie wyszła za mąż za syna właścicielki imperium kosmetycznego Estee Lauder.

REKLAMA

Od lat 60-tych Lauder pracowała dla matki swojego męża i bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy zawodowe. To ona stworzyła linię produktów Clinique. Z firmą Lauder była związana przez ponad 50 lat.

Evelyn Lauder zaczęła działać aktywnie na rzecz walki z rakiem piersi i podnoszenia świadomości kobiet w tej sprawie na początku lat 90-tych. Pierwsza kampania, w której użyto symbolu różowej wstążki miała miejsce w 1992 roku.

Dziś, dzięki działalności Evelyn Lauder październik to miesiąc oficjalnie zaaprobowany  przez Kongres jako Breast Cancer Awareness Month (miesiąc walki z rakiem piersi), a sama fundacja prowadząca badania nad chorobą zebrała jak dotąd 330 mln dolarów.

Sama Lauder opowiadała często o początkowych trudnościach, kiedy ludzie mylili jej kampanię z kampanią na rzecz walki z AIDS. „Wiedziałam, że przełamaliśmy stereotyp, kiedy pewnego razu w samolocie steward podszedł do mnie i wskazał na moją różową wstążkę przypiętą do piersi, i powiedział: znam to! Chodzi o walkę z rakiem piersi!”.

Evelyn Lauder odeszła wczoraj w swoim mieszkaniu na nowojorskim Manhattanie. Przyczyną śmierci były powikłania wywołane zdiagnozowanym w 2007 roku rakiem jajników.

AS

2 KOMENTARZE

    • nie drwij sobie z tego tematu …
      wiesz na czym polega diagnoza, madralo??? piszesz komentarz tylko po to by zaistniec w sieci?

REKLAMA

2102963555 views

REKLAMA

2102963788 views

REKLAMA

2104760180 views

REKLAMA

2102963931 views

REKLAMA

2102964031 views

REKLAMA

2102964140 views