REKLAMA

2121325003 views

REKLAMA

2121324999 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNie ma planów ponownego zamknięcia Chicago

Nie ma planów ponownego zamknięcia Chicago

-

Nie ma planów na ponowne zamknięcie miasta ani nowe restrykcje – zapewniały w miniony weekend chicagowskie władze. Jednak służby zdrowia publicznego apelują o szczepienie się oraz noszenie masek w pomieszczeniach, nawet przez osoby zaszczepione.

Szefowa Chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego (Chicago Department of Public Health, CDPH) dr Allison Arwady powiedziała podczas niedzielnej konferencji prasowej, że nie ma planów zamknięcia Chicago, o ile jego mieszkańcy jeszcze raz staną na wysokości zadania. Mówiła o szczepieniu się osób, które jeszcze tego nie uczyniły oraz noszeniu masek w pomieszczeniach przez wszystkich, bez względu na status szczepień.

REKLAMA

Od paru tygodni w Chicago notuje się wzrost zachorowań na COVID-19, związany z szybkim szerzeniem się bardziej zaraźliwego wariantu Delta. Średnia dzienna liczba zachorowań przez weekend przekroczyła 200. Wcześniej burmistrz Lori Lightfoot zapowiadała, że jeśli liczba sięgnie 200, mogą powrócić restrykcje.

Jednak jednocześnie z ostrzeżeniami o wzroście zachorowań w Chicago odbywał się festiwal muzyczny Lollapalooza, który codziennie przez cztery dni przyciągał do Parku Granta 100-tysięczny tłum. Burmistrz broniła swojej decyzji o zezwoleniu na odbycie się festiwalu – podjętej jeszcze przed wzrostem zakażeń – tłumacząc ją faktem, że impreza odbywała się na wolnym powietrzu, a protokoły sanitarno-epidemiczne były ściśle przestrzegane. Według burmistrz, 90 proc. uczestników festiwalu było zaszczepionych.

Burmistrz przypomniała wszystkim podróżującym komunikacją miejską o obowiązku noszenia masek. W drugim tygodniu sierpnia będzie wiadomo, czy impreza przyczyniła się do skoku w zachorowaniach.

Gubernator Illinois J.B. Pritzker zapowiadał, że odwiedzi festiwal, lecz ostatecznie nie pojawił się na nim. Jego rzecznik powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że decyzja ta była podjęta „z ostrożności”.

W ubiegłym tygodniu federalna agencja CDC uznała cały region aglomeracji chicagowskiej za obszar „znacznego” rozprzestrzeniania się koronawirusa, gdzie zaleca się – ale nie wymaga – noszenie masek w pomieszczeniach, także przez osoby zaszczepione.

Gubernator Pritzker wydał nakaz noszenia masek ochronnych w budynkach stanowych bez względu na status szczepień.

W czerwcu władze Chicago świętowały zniesienie prawie wszystkich restrykcji związanych z COVID-19 i reaktywacją gospodarki.

Joanna Marszałek

j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

2119551261 views

REKLAMA

2119551348 views

REKLAMA

REKLAMA

2121347698 views

REKLAMA

2119551409 views

REKLAMA

2119551463 views

REKLAMA

2119551500 views