REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedNadzwyczajne posiedzenie na Kapitolu

Nadzwyczajne posiedzenie na Kapitolu

-

W niedzielę doszło na Kapitolu  do rzadkiego spotkania członków obu partii w celu omówienia środków bezpieczeństwa w związku z wydarzeniami w Tucson w Arizonie. Politycy usłyszeli również raport na temat stanu zdrowia demokratycznej kongresmenki Gabrielle Giffords oraz innych ofiar strzelaniny.

fot. Getty Images/ Na Kapitolu na znak żałoby opuszczono flagi do połowy masztów

Przedstawiciele partii republikańskiej i demokratycznej, szef policji oraz przedstawiciel zespołu lekarskiego Kapitolu mówili o funcjonujących obecnie metodach ochrony polityków, ich rodzin i najbliższych doradców.

REKLAMA

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo na terenie Kapitolu sierżant  Bill Livingood zaapelował do ustawodawców, by  z grona swoich współpracowników wyznaczyli osobę odpowiedzialną za kontaky z lokalnymi organami bezpieczeństwa, natomiast w sytuacjach jakiegokolwiek zagrożenia, by natychmiast kontaktowali się z policją Kapitolu. Więcej instrukcji co do zmian ochrony, politycy usłyszą w najbliższą środę.

Przedstwiciele Kongresu jednak bardziej obawiają się o swoje i swoich rodzin bezpieczeństwo poza budynkiem Kongresu. Zdaniem republikańskiego  kongresmana z Utah Jasona Chaffetza politycy powinni otrzymać ochronę US Marshals,  policji federalnej obecnie zajmującej się głównie zapewnianiem bezpieczeństwa sądów. Chaffetz, który pełni funkcję przewodniczącego Podkomisji Obrony Narodowej i Nadzoru zapowiedział zgłoszenie formalnego wniosku w tej sprawie.

„Czuję się całkowicie bezbronny w miejscu mojego zamieszkania. Każdy, bez trudu, może dowiedzieć się, gdzie mieszkają członkowie Kongresu” – mówił w niedzielę Chaffetz.

Sceptyczny co do wprowadzenia dodatkowej ochrony dla członków Kongresu jest Adam Smith. Demokratyczny kongresmen z Waszyngtonu uważa, że publiczna funcja  jaką pełnią politycy niesie pewne niebezpieczeństwo i niewiele jest tu do zrobienia. „Nie możemy spotykać się z wyborcami w towarzystwie sześciu czy siedmiu uzbrojnych ochroniarzy” –  argumentował Smith.

Na najbliższą środę zapowiedziano odczytanie w Kongresie ponadpartyjnej rezolucji honorujacej  Gabrielle Giffords i inne ofiary strzelaniny w Tucson.

 MB (CNN)

2 KOMENTARZE

  1. …to smutne, ze tylko troska o……niesie jednomyslnosc obu partii….moze latwiej by bylo zyc, by dobro ogolu bylo przedmiotem jednomyslnosc..kazdy wyborca jest narazony tez…wspolczuje…ale znam zycie, ze ktos ci grozi, ze Ci lep odstrzeli…wiem co to atak na dziecko by matke wystraszyc z miejsca zamieszkania….wiem co to siedziec na lawce w parku, a sasiad, ktory wiele razy Cie zaczepia na obocznej lawce bawi sie nozem…tak fiksowac mozna bedac nie tylko poslem w tym kraju…wystarczy tylko sie bac, a atakow bedzie znacznie wiecej…latwiej mi sie teraz zyje, kiedy mowie sobie bedzie to co ma byc , i nie zwracam uwagi, jaki zbir przy mnie z pistoletem przemyka….

REKLAMA

2103171445 views

REKLAMA

2103171679 views

REKLAMA

2104968070 views

REKLAMA

2103171821 views

REKLAMA

2103171921 views

REKLAMA

2103172030 views