REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedMitt Romney spotka się z Lechem Wałęsą

Mitt Romney spotka się z Lechem Wałęsą

-

Mitt Romney przyjął zaproszenie Lecha Wałęsy i przyleci do Polski. Odwiedzi także Wielką Brytanię i Izrael. W ciągu dwudniowej wizyty republikański kandydat na prezydenta USA poza Warszawą odwiedzi także Gdańsk.

fot. Wikipedia - Gage Skidmore/ Mit Romney spotka się m.in. z Lechem Wałęsą, na którego zaproszenie przybywa do Polski z dwudniową wizytą

Sztab  Romneya potwierdził w sobotę wizytę byłego gubernatora w Polsce. Prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych spotka się z prezydentem, premierem i szefem MSZ – informuje POlksa Agencja Prasowa.

REKLAMA

Polityk przylatuje do Polski na dwa dni. Będzie w naszym kraju 30 i 31 lipca. W tym czasie spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem i szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a także byłym prezydentem Lechem Wałęsą, na którego zaproszenie przyleci do Polski. Jego sztab ma też plany publicznego wystąpienia w Warszawie.

„Wizyta w Polsce podczas jednej podróży zagranicznej, gdzie obok naszego kraju odwiedzi Wielką Brytanią i Izrael, świadczy o rosnącej roli naszego państwa na arenie międzynarodowej” – powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Były przywódca Solidarności zaprosił gubernatora stanu Massachusetts do wizyty w Polsce w specjalnym liście wysłanym 4 lipca. Były prezydent RP spotka się z Romneyem 30 lipca w Dworze Artusa w Gdańsku.

Jak powiedział prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński, spotkanie w Gdańsku będzie miało kameralny charakter. „Sądzę, że z naszej strony będą to trzy osoby: Lech Wałęsa, b. ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Jerzy Koźmiński oraz ja” – dodał.

„Widząc historyczny wyścig o prezydenturę w USA i pamiętając o wizycie Baracka Obamy w Polsce uznaliśmy, że dobrze byłoby, gdyby również przedstawiciel Republikanów mógł poznać nasz kraj. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem amerykańskiej strony” – powiedział Gulczyński o pomyśle zaproszenia Romneya do Polski.

in

 

14 KOMENTARZE

 1. Tak już potrzeba partnera do wojny z Iranem, poważni sojusznicy się nie kwapią więc pozostaje Polska można nam wiele obiecać „wizy, ofsety i inne przynęty” głosujmy za tymi którzy jawnie nas nienawidzą i jeszcze im zabieramy miejsca pracy paranoja antyimigracyjna polityka republikanów zaczyna już razić nawet amerykanów no i jeszcze ten nasz kaznodzieja były prezydent zapraszający przyjaciół republikanów wszystko to śmierdzi rybami

  • Mam nadzieję, ze nie spotka się za to z ludźmi pokroju brunona,znaczy, o taki poziomie ineteligencji, bo wtedy Romney nabrałby przekonania, że od Polaków inteligeniejsze są psy.
   No, chyba, ze ktoś go uprzedzi – nie rusz bruna,l to nie śmierdzi!

 2. pisuary sie zamotaly , ksztuszac sie probuja jescze jakies dzwieki wydawac 🙂
  boski yaro na konwencji pis wybelkotal (cyt):
  „- Polacy są republikanami – powiedział na warszawskiej konwencji wyborczej PiS przed wyborami samorządowymi w Warszawie Jarosław Kaczyński”
  a tutaj kandydat z ramienia republikanow , zamiast publicznie podrzec zaproszenie od walesy i podetrzec nim swoj milionerski tylek, napisal ze z honorem (!) przyjmuje to zaproszenie , i co wiecej spotka sie jeszcze z tuskiem i komorowskim 🙂
  yaro znow swoje barany na posmiewisko wyprowadzil. uszyjcie nowe plotna i marsz pod kosulat chicagowski zeby edukowac romneya z kim ma do czynienie, ze jedynym polakami jacy jeszcze w polsce zostali godnymi spotkania to oprocz yarusia jeszcze antek brzoza i anna tancerka
  to dla was „prawdziwi polacy ” 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=OMMWThJMK9k

REKLAMA

2095944753 views

REKLAMA

REKLAMA

2095944987 views

REKLAMA

2097741384 views

REKLAMA

2095945137 views

REKLAMA

2095945239 views

REKLAMA

2095945351 views