REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedMaryland. Senat przegłosował Dream Act

Maryland. Senat przegłosował Dream Act

-

Senat stanowy Maryland przegłosował Dream Act. Stosunkiem głosów 28 do 19 politycy  przyjęli ustawę zezwalającą przebywającym w USA nielegalnie młodym ludziom na kształcenie na tych samych prawach co ich amerykańscy rówieśnicy.

fot.Armando Trull/ Senator z Maryland Victor Ramirez wraz z młodymi ludźmi cieszy się z przegłosowania ustawy

Ustawa, której sponsorem był demokratyczny senator Victor Ramirez uprawnia licealistów bez uregulowanego statusu pobytowego do tej samej stawki czesnego co rezydentów za naukę w college’ach i uniwersytetach. Warunkiem jest trzyletnie okres nauki w szkole średniej na terenie Maryland.

REKLAMA

„Jestem dumny z tych prężnych młodych ludzi, którzy się nie poddali, przed którymi do zrobienia wielkie rzeczy – czyli ich American Dream” – mówił ze łzami w oczach tuż po głosowaniu senator Ramirez, który sam jest emigrantem.

Większość Republikanów była przeciwna przyjęciu ustawy.  Zdaniem Bryana Simonaire’a: „To nie w porządku w stosunku do tych, którzy stosują się do reguł, to także bardzo niefortunny fiskalnie czas na przyjmowanie takich ustaw. Dodatkowo, jest to nagradzanie wprost osób, które bezwstydnie łamią nasze prawo” .

Grupa około stu młodych ludzi czekała we wtorek w nocy na wyniki głosowania. Jego pozytywny dla nielegalnych imigrantów przebieg zebrani nagrodzili brawami i skandowaniem „yes, we can” w językach angielskim i hiszpańskim.

Ustawa, by weszła w życie musi zostać zaaprobowana przez stanową Izbę Reprezentantów.

Senat Stanów Zjednoczonych we wrześniu ubiegłego roku nie dopuścił do głosowania nad Dream Act, który przyznawałby prawo pobytu w USA dzieciom nielegalnych imigrantów pragnącym służyć w wojsku lub uczyć się w szkołach wyższych. Dotyczyłby on jedynie dzieci, które zostały przywiezione do USA przed ukończeniem 16. roku życia i mieszkały w USA przynajmniej przez pięć lat i nie ukończyły 36 roku życia.

Zobacz także:
Dream Act zablokowany przez gosowaniem w Seancie
MB

7 KOMENTARZE

  1. Moje najszczersze gratulacje.
    Wiem, że zaraz 'sypną się’ przeciwnicy ale kij wam w oko, jak mawiał stary Maciąg, ważniejsze jest to do czego doszło.
    Mądrzy ludzie nie dopuszczają do 'produkowania’ analfabetów do pracy niewolniczej.Dobrze to wróży temu stanowi na przyszłość. Tym którym dano możliwość zdobycia wykształcenia nie zapomną o tym. A barany beczeć będą zawsze, wszędzie i w każdej nacji. 🙂

REKLAMA

2097978892 views

REKLAMA

REKLAMA

2097979125 views

REKLAMA

2099775517 views

REKLAMA

2097979268 views

Niezwykła encyklopedia

Poduszkowiec pełen węgorzy

O krok od zagłady

Haracze, spisek i zbrodnia

Największe klęski Rosji

REKLAMA

2097979369 views

REKLAMA

2097979479 views