0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedMacocha zamordowanej 10-latki oskarżona o jej zabójstwo

Macocha zamordowanej 10-latki oskarżona o jej zabójstwo

-

Macocha 10-letniej dziewczynki, której szczątki odnaleziono w listopadzie ubiegłego roku na brzegu potoku w Północnej Karolinie, została w poniedziałek oskarżona o zabójstwo dziecka. W październiku ojciec Zahry Baker zgłosił jej zaginięcie. Okoliczności oraz czas zniknięcia 10-latki, która w walce z nowotworem straciła słuch i nogę, od poczatku były bardzo niejasne.  W toku śledztwa ustalono jednak, że to Elisa Baker jest odpowiedzialna za śmierć dziewczynki.

fot. CNN/ Szczątki Zahry odnaleziono kilka miesięcy temu. O jej zamordowanie oskarżona została jej macocha

Akt oskarżenia zawiera wiele szokujących szczegółów. Mówi między innymi o tym, że 42-letnia Elisa Baker okaleczyła ciało dziewczynki, aby utrudnić wykrycie przestępstwa oraz prowadzenie dochodzenia. Już wcześniej zarzucano kobiecie utrudnianie śledztwa, po tym jak przyznała się do sfałszowania listu z żądaniem okupu za Zahrę. Teraz macocha przyznała się, że poćwiartowała ciało dziewczynki, a następnie porzuciła szczątki w różnych miejscach. Dodała również, że kiedy zgłoszono zaginięcie dziewczynki, ta od dwóch tygodni już nie żyła. W dokumentacji śledztwa znajduje się też nakaz rewizji, wydany 27 października 2010, którego celem było odnalezienie gumowych rękawiczek oraz worków na śmieci użytych przy okaleczaniu ciała Zahry.

REKLAMA

W akcie oskarżenia można przeczytać również o tym, że macocha wcześniej znęcała się fizycznie i psychicznie nad pasierbicą, która w wieku 5 lat straciła nogę i słuch w walce z chorobą nowotworową. Oskarżona wykorzystała zaufanie jakim darzyła ją dziewczynka, aby popełnić makabryczną zbrodnię.

Komendant policji z Hickory w Północnej Karolonie oświadczył, że uważa akt oskarżenia Elizy Baker za kamień milowy w postępowaniu, które trwa już od czterech miesięcy. Prokurator generalny, Jay Gaither oznajmił, że na obecnym etapie dochodzenia nie ma podstaw, aby twierdzić, że w popełnienie przestępstwa był zamieszany ktoś jeszcze.

W zeszłym miesiącu, macocha dziewczynki została również oskarżona o bigamię. Według urzędnika sądowego powiatu Catawba, miała ona wziąć ślub z ojcem Zahry, zanim otrzymała rozwód ze swoim poprzednim mężem.

PT

REKLAMA

2118708838 views

REKLAMA

REKLAMA

2118708942 views

REKLAMA

REKLAMA

2120505299 views

REKLAMA

2118709019 views

REKLAMA

2118709081 views

REKLAMA

2118709139 views