REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedLA. Żydowskie rytuały wywołały alarm na pokładzie

LA. Żydowskie rytuały wywołały alarm na pokładzie

-

Piloci samolotu linii Alaska Airlines lecącego do Los Angeles ze stolicy Meksyku w niedzielę zabarykadowali się w kokpicie powiadamiając władze naziemne o  podejrzanym zachowaniu kilku pasażerów. Okazało się, że grupa podróżujących odprawiała ortodoksyjne żydowskie rytuały modlitewne, które przybrały dosyć ekspresyjną formę.

Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzialni za zamieszanie na pokładzie są Meksykanami.

REKLAMA

Rzecznik linii lotniczych, Bobbie Egan, poinformował, że załoga lotu nr 241 zaniepokoiła się, kiedy mężczyźni rozpoczęli swój ortodoksyjny rytuał modlitewny. Polegał on m.in. na tym, że Meksykanie modląc się na głos po hebrajsku, przywiązywali jednocześnie do swoich ciał skórzane paski oraz małe drewniane pudełka. Całą scenę zobaczyła jedna ze stewardess, która uznawszy zachowanie pasażerów za podejrzane, zawiadomiła resztę załogi.

Piloci podjęli natychmiastową decyzję o automatycznym zablokowaniu drzwi do kokpitu. Taki środek bezpieczeństwa uniemożliwia ich otwarcie od strony pokładowej. Załoga pozostała zabarykadowana w kabinie do końca trwania lotu.

Na lotnisku w Los Angeles na samolot z Meksyku czekali już agenci FBI, celnicy, funkcjonariusze policji oraz straż pożarna. Rozmodleni pasażerowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Po przesłuchaniu  podejrzanych zwolniono.

Rytuał modlitewny odprawiany przez trzech podróżnych  na pokładzie nosi nazwę tefilin. Pudełeczka z ręcznie przepisanymi ustępami Tory, wykonane są z jednego kawałka skóry.  Celem takiej modlitwy jest poświęcenie medytacji Pięcioksięgowi. 

AS

25 KOMENTARZE

  • przepraszam ale jestem zbulwersowana ,Zydzi sami zniechecaja do siebie swoim zachowaniem..

  • Oczywiscie nie mam nic przeciwko temu tylko oby sprawiedliwie.
   A ci panowie samoluby nie liczac sie z odczuciami pasazerow i zalogi, i to oczywiste chyba?Malo wazne ze innych narazili na stress.Nastepnym razem moga zrobic siusiu na srodku pokladu samolotu ,bo beda mieli taka potrzebe …

 1. Gwoli sprostowania, a ku bliższemu poznaniu naszych Starszych Braci w wierze. Te „pudełaczka” to filakterie lub tefilin (hebr.: תְּפִלִּין‎) –dwa czarne skórzane pojemniczki o porstokątnym kształcie wykonane z jednego kawałka skóry koszernego zwierzęcia, w których znajdują się cztery ustępy Tory, ręcznie przepisane w języku hebrajskim przez sofera.
  Przywiązuje się je rzemieniem do czoła i lewego ramienia (u leworęcznych prawego. W obu „pudełeczkach” znajduje się ten sam tekst, z tym że w tefilin noszonym na ramieniu zapisany na jednym kawałku pergaminu, a w noszonym na głowie – na czterech kawałkach. Fragmenty Tory są napisane na pergaminie ze skóry koszernego zwierzęcia.
  Tefilin na ramieniu umieszczany jest w pobliżu serca, aby jego pragnienia podporządkować służbie Bogu. Tefilin na głowie służy skierowaniu myśli na Torę.

  Kiedyś tefilin noszone były cały dzień. W diasporze ograniczono ich zakładanie na czas modlitw. Obowiązek noszenia filakterii ciąży na mężczyznach od trzynastego roku życia, chociaż zakładają je również wcześniej, aby wprawić się w ich noszeniu. Współcześnie filakterie w synagogach zaczęły demonstracyjnie zakładać także żydowskie feministki.
  Z jakich powodów filakterie ubierali na pokładzie Meksykanie, trudno sobie wyobrazić. Może chodziło o jakiś „występ” mający parodiować Żydów…

  • Księżulku Edmundzie tak to chodziło o jakiś występ mający skóry koszernego zwierzęcia w których mieli się wszyscy załatwić bo w samolocie były wszystkie wyjścia zamknięte i żeczywiście zrobili z tego ustęp.

 2. Gwoli sprostowania, sprostowania.
  Ks.Edmund z Miami says:
  „Tefilin na ramieniu umieszczany jest w pobliżu serca, aby jego pragnienia podporządkować służbie Bogu. Tefilin na głowie służy skierowaniu myśli na Torę.”
  …………………………………………………..

  Mojżesz napominał Izraelitów, by ‛przykładali się sercem’ do całych świętych pism. Mieli „pilnie zważać” na Prawo Boże (Knox), „koniecznie go przestrzegać” (Today’s English Version), „rozmyślać nad nim” (The Living Bible). Jedynie wtedy, gdy byli dokładnie obeznani z jego treścią, mogli ‛nakazywać swym synom, by starali się o wykonywanie wszystkich słów Prawa’.
  W Księdze Powtórzonego Prawa 6:6-8 Mojżesz napisał: „Te słowa, które ci dzisiaj przykazuję, masz sobie wziąć do serca; będziesz je wpajać swemu synowi (…).
  I będziesz je przywiązywać jako znak do swojej ręki, i będą służyć za przepaskę na czole między twymi oczyma”.
  Biblista W.H. Davey opowiada, jak w późniejszym okresie „Żydzi brali to polecenie literalnie i przekształcili je w zabobon.
  Słowa o 'przywiązaniu’wielu zaczeło rozumieć bardzo dosłownie i w ten sposób zaczeli demonstrować swoją wiarę.
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
  I jeszcze jedno pytanie:
  Czy Meksyanin nie może być Żydem a Żyd Meksykaninem??

  • moze – znam takich, ktorzy adoptowali ….peruwianczyka, no i on byl i jest wychowywany w wierze naszych Starszych Braci (k’woli scislosci ja jestem katoliczka) Pozdrawiam , nowy , ksiedza rowniez 🙂

REKLAMA

2097850519 views

REKLAMA

REKLAMA

2097850752 views

REKLAMA

REKLAMA

2099647144 views

REKLAMA

2097850895 views

REKLAMA

2097850996 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097851106 views