REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedKreml: relacje USA i Rosji są "bardzo złe", Biden nie chce ich...

Kreml: relacje USA i Rosji są “bardzo złe”, Biden nie chce ich nawiązywać

-

Relacje USA i Rosji są “bardzo złe” – oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jak przekazał , Kreml jest zdania, że prezydent Joe Biden nie chce nawiązywać stosunków z Rosją i na takim założeniu władze Rosji będą się opierać.

Wypowiedzi Bidena na temat prezydenta Rosji Władmira Putina można określić jako “bardzo złe”; w historii relacji rosyjsko-amerykańskich nie było analogicznych wypowiedzi – ocenił rzecznik Kremla.

REKLAMA

W relacjach rosyjsko-amerykańskich doszło do “bezprecedensowej awantury” – pisze dziennik “Kommiersant” w czwartek, po wywiadzie prezydenta USA Joe Bidena i wezwaniu do Moskwy na konsultacje ambasadora Rosji w Waszyngtonie Anatolija Antonowa.

Decyzję o wezwaniu ambasadora dziennik nazywa “nieoczekiwaną” i wskazuje, że poprzedziły ją “wiadomości z Waszyngtonu”, w tym wywiad Bidena, w którym “właśnie część rosyjska okazała się najbardziej skandaliczna”. Prezydent USA odpowiedział twierdząco na pytanie, czy uważa rosyjskiego przywódcę Władimira Putina za zabójcę.

“Izwiestija” wybijają zaś, że Biden wypowiedział się tak “przy znacznej pomocy dziennikarza”, który zadał mu pytanie, i że to nie z ust Bidena padło słowo “zabójca”. Dziennik przyznaje jednak, że “jakby nie było, dyplomatyczność tej odpowiedzi jest w sposób oczywisty problematyczna”.

Zdaniem cytowanego przez “Izwiestija” Konstantina Kosaczowa, wiceszefa Rady Federacji (wyższej izby parlamentu Rosji) Moskwa i Waszyngton powinny teraz poszukiwać punktów stycznych i nie dramatyzować sytuacji. Nie można zgadzać się z tak radykalnymi ocenami, jakie padły w ABC News, ale w kontekście sposobu postawienia pytania należy tę wypowiedź traktować w dużym stopniu “jako opinie dziennikarza, a nie prezydenta USA” – powiedział Kosaczow.

Za “bezprecedensowe” uważa wypowiedzi Bidena dziennik “Wiedomosti”. Żaden z prezydentów USA nie pozwalał sobie dotąd na tak ostre wypowiedzi na temat przywódców Rosji – powiedział gazecie Paweł Koszkin z Instytutu USA i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN). Jego zdaniem Biden “zachowuje się zbyt topornie”.

Wypowiedzi amerykańskiego przywódcy mogą teraz doprowadzić do nowych napięć w relacjach z Rosją i do sankcji – ocenił naukowiec. Nie spodziewa się on przy tym, by doszło do wzajemnego wydalania dyplomatów obu państw.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

REKLAMA

2129180666 views

REKLAMA

REKLAMA

2129180681 views

REKLAMA

REKLAMA

2130977001 views

REKLAMA

2129180691 views

REKLAMA

2129180694 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129180698 views