REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedKopnął bezbronną kobietę w twarz. Chce wrócić na służbę

Kopnął bezbronną kobietę w twarz. Chce wrócić na służbę

-

Policjant z Rhode Island, zawieszony na 10 lat w obowiązkach za kopnięcie w twarz bezbronnej kobiety, chce wrócić na służbę. Edward Krawetz twierdzi, że działał w samoobronie. Nagranie z kamery, która zarejestrowała zdarzenie pokazuje skutą w kajdanki kobietę, siedzącą na ziemi i stojącego nad nią policjanta.

fot. WPRI/ Kadr z nagrania sprzed kasyna

Do szokującego zdarzenia doszło w maju 2009 roku. Donna Levesque wyrzucona została z kasyna Twin River Casino w Lincoln w stanie Rhode Island za nieodpowiednie zachowanie. Kiedy na miejsce przybył policyjny radiowóz kobieta skuta została w kajdanki. Znajdująca się przed kasynem kamera zarejestrowała kobietę siedząca na ziemi i stającego nad nią policjanta. Był nim 47-letni Edward Krawetz. W pewnym momencie widać jak Levesque kobie policjanta w łydkę. Odpowiedź policjanta była błyskawiczna i brutalna: na nagraniu widać jak Krawetz z rozmachem kopie kobietę prawą nogą w głowę, a Levesque upada na chodnik.

REKLAMA

Podczas dochodzenia Krawetz przekonywał, że działał w „obronie własnej”, po tym jak kobieta zaatakowała go kopniakiem w nogę. 47-letni policjant został uznany winnym nadużycia siły i pobicia, ale uniknął więzienia. Sąd zdecydował jednak, że przez 10 lat nie będzie mógł wykonywać policyjnych obowiązków.

O sprawie ponownie głośno zrobiło się w ostatnich dniach, kiedy w internecie pojawiła się petycja wzywająca Lincoln Police Department do dyscyplinarnego zwolnienia Edwarda Krawetza i postawienia go przed sądem. Autorzy petycji zamieszczonej na stronie Change.org przekonują, że 47-latek nigdy nie powinien pracować na jakimkolwiek stanowisku dającym mu władzę nad inną osobą.

Petycje podpisać można TUTAJ

Krawetz nie tylko utrzymuje, że jest niewinny, ale chce wrócić na służbę. W sierpniu odbędzie się sądowe przesłuchanie w tej sprawie.

To nie pierwszy raz kiedy krewki policjant ma problemy z temperamentem. W 2001 roku Krawetz został oskarżony o atak na biegająca w parku kobietę. Skończyło się na zawieszeniu w obowiązkach na 30 dni, mimo że jego ówczesny przełożony rekomendował dyscyplinarne zwolnienie.

Zobacz wideo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZohTid0xNDA[/youtube]

mp

2 KOMENTARZE

REKLAMA

2109249847 views

REKLAMA

2109250079 views

REKLAMA

REKLAMA

2111046470 views

REKLAMA

2109250220 views

REKLAMA

2109250319 views

REKLAMA

2109250427 views