REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedKoniec “wirtualnej bariery” na meksykańskiej granicy

Koniec “wirtualnej bariery” na meksykańskiej granicy

-

Departament Bezpieczeńswta Narodowego (DHS) zdecydował o zlikwidowaniu kosztownego i nieefektywnego programu “wirtualnej bariery” na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Projekt wprowadzony przez administracje George’a W. Busha zakładał stworzenie zintegrowanej sieci nowoczesnych technologii, służącej do wyłapywania nielegalnych imigrantów. Program zakończył się jednak fiaskiem.

fot. Sieć SBInet miała być nowoczesnym sposobem walki z nielegalną imigracją

Szefowa DHS Janet Napolitano uznała, że program znany jako SBInet nie przynosi pożądanych rezultatów a jego koszty są wyjątkowo wysokie. Zintegrowany system nowoczesnych radarów, kamer i czujników miał pozwalać na precyzyjne wyłapywanie imigrantów, którzy nielegalnie próbują przedrzeć się przez granicę USA z Meksyku. Administracja prezydneta Busha nazywała go nowoczesną bronią w walce z nielegalną imigracją. Na wykonawcę kontraktu wybrano firmę Boeing Corp. Wciągu pięciu lat od wprowadzenia SBInet „wirtualną barierą” udało się objąć zaledwie 53 mile granicy. Realizacja napotykała na ciągle probelmy natury technicznej.  Koszt przedsięwzięcia wyniósł w tym czasie miliard dolarów.  

REKLAMA

“SBInet nie zdołał zrealizować postawionego przed nim zadania: stworzenia zaawansowanej i zintegrowanej technologii pozwalającej na zabezpieczenie naszej południowej granicy” – napisała w specjalnym oświadczeniu sekretarz bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano.

Dotacje na realizacje projektu zostały zamrożone. Sprzęt wykorzystywany do tej pory w ramach SBInet zostanie wykorzystany w innych programach ochrony granic.

Decyzja o likwidacji „wirtualnej bariery” została pozytywnie przyjęta przez Kongresmanów, którzy sygnalizowali wcześniej zbyt wysokie koszty jego realizacji przy niewielkiej efektywności.

MNP

REKLAMA

2097907159 views

REKLAMA

REKLAMA

2097907392 views

REKLAMA

REKLAMA

2099703784 views

REKLAMA

2097907535 views

REKLAMA

2097907636 views

REKLAMA

2097907746 views