REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedKarolina Północna. Pracodawcy muszą sprawdzać status imigracyjny zatrudnianych

Karolina Północna. Pracodawcy muszą sprawdzać status imigracyjny zatrudnianych

-

Od minionej soboty, po dwuletnim okresie przejściowym, w Karolinie Północnej zaczęła obowiązywać nowa ustawa antyimigracyjna. W myśl jej przepisów, każde przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 25 osób będzie musiało sprawdzić status imigracyjny zatrudnianych pracowników. Nowe prawo ma chronić interesy mieszkańców USA.

E-Verify to baza danych, w której pracodawcy mają sprawdzać status nowych pracowników. Znajdują się w niej informacje na temat nielegalnych imigrantów zebrane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) oraz Administrację Bezpieczeństwa Społecznego (Social Security Administration). Od soboty z jej zasobów ma obowiązek korzystać około 40 proc.  firm w Karolinie Północnej.

REKLAMA

Nowa ustawa została przyjęta przez Izbę Reprezentantów stosunkiem głosów 67 do 45, ale jej główny pomysłodawca  i sponsor republikański deputowany George Cleveland  uważa, że jest ona jeszcze zbyt mało restrykcyjna. Cleveland optował za tym, by nakaz sprawdzania statusu pracowników dotyczył wszystkich przedsiębiorstw. Jego zdaniem bowiem to nie wielkie korporacje, ale małe firm zatrudniają nielegalnych imigrantów.

Cleveland zapewnia, że działa w interesie obywateli USA. Twierdzi, że w Karolinie Północnej stopa bezrobocia jest wysoka i wini za to imigrantów. „Mamy 280 tys. nielegalnych imigrantów oraz 9,7 proc. bezrobocia. Oczywiście, że chcę zapewnić miejsca pracy mieszkańcom stanu” – komentował.

Nowe przepisy nie obejmą przedsiębiorstw rolniczych, które zatrudniają nielegalnych przy zbiorach na mniej niż 90 dni.

Ostatnio coraz więcej stanów wprowadza restrykcyjne przepisy dotyczące nielegalnych imigrantów. W Alabamie weszła w życie ustawa zabraniająca nie tylko zatrudniania i ukrywania nielegalnych, ale także ich przewożenia. Podobne prawa zostały zatwierdzone także w Utah, Arizonie i Georgii.

MK

3 KOMENTARZE

  1. no i z tym sie zgadzam. Jak brakuje ludzi do pracy w polu, zatrudnic z innych krajow legalnie z ubezpieczeniem. Chetni niech pisza aplikacje i z wiza na 90 dni moga pracowac i zarabiac, tak jak to bylo dawniej za komuny kiedy jezdzilo sie na zbiory na Skandynawie. Ale, prawda jest ze tych ktorzy sa tu legalnie jest tylu ze obrobili by dwa razy tyle pol tylko ze nikomu sie nie oplaca bo wlasciciele placic nie chca i sami szukaja roboli za 5-taka na godzine.

  2. bezrobocie i kryzys w ameryce to wina emigrantow. po prostu nielegalni emigranci nakrecili spirale rynku nieruchomosci i rozwalili od wewnatrz wall street. wystarczy ich deportowac , wtedy ameryka znow wejdzie na droge wszechobecnego kiedys dobrobytu, w rzekach zacznie plynac miod.to tyle z kampanii wyborczej skierowanej do idiotow.
    ciekawe czy ktos kiedykolwiek ludziom -troche ograniczonym jednak – wytlumaczy ze kupujac produkt z napisem made in china dajemy prace chinczykowi i potezny profit do kieszeni amerykanskiego wlasciciela firmy.gdyby ten sam produkt ( moze poza ryzem) produkowany byl w usa to obywatekl amerykanski mialby prace , szef tejze amerykanskiej firmy tez by zarabial ale mniej.on oczywiscie wciskalby w tv ze jego produkt musialby kosztowac duuuzo wiecej ale w wiekszosci to brednie- ich profit bylby mniejszy. w dzisiejszych czasach produktow made in china przedsiebiorcy tam inwestujacy dorobili sie fortun, w usa pozamykano setki tysiecy zakladow a ludziom wciska sie glupote ze to przez ….meksyka co na osiolku pol swojego zycia przejezdzil, ze to on ameryke do dna prowadzi.
    czekam az jakis gubernator zaproponuje bojkotowanie produktow innych niz wyprodukowane w usa…ciekawe…ale spokojnie- to zaszkodziloby stosunkom z chinami, wystarczy ludziom pierduly o zaborczych nielegalnch emigrantach powciskac a oni ta lykna jak indyki.
    p.s uprzedzam pieniaczy ze celowo to wyostrzylem

REKLAMA

2109223217 views

REKLAMA

2109223449 views

REKLAMA

REKLAMA

2111019840 views

REKLAMA

2109223590 views

REKLAMA

2109223689 views

REKLAMA

2109223797 views