REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedKansas: czerwone światło dla motocyklistów

Kansas: czerwone światło dla motocyklistów

-

Ustawodawcy stanu Kansas we wtorek przegłosowali prawo pozwalające motocyklistom na przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle. Dzięki nowej regulacji  zwolennicy dwóch kółek zyskali przywilej skrócenia czasu oczekiwania na zmianę sygnalizacji.

fot. Motocykliści w Kansas mogą już przejeżdżać na czerwonym świetle bez zagrożenia mandatem

Legislatura stanowa pozostawiła dużą swobodę w interpretacji przepisu. Motocykliści, jeśli uznają, że zmiana świateł nie nastąpiła w odpowiednim przedziale czasowym, będą mogli śmiało zignorować czerwony kolor na sygnalizatorze.

REKLAMA

Zanim doszło do podjęcia niecodziennej decyzji, ustawodawcy zapoznali się z poświadczeniami posiadaczy  motorów, którzy zeznali, że częstokroć ich pojazdy były zbyt małe lub lekkie, by zarejestrował je sensor regulujący zmianę sygnału.

Ustawę pod nazwą Dead Red (Czerwona Śmierć) poparł także zastępca szeryfa powiatu Crowford Bob Peters, według którego „samochody osobowe i ciężarówki nie mają tego problemu. Motocykliści mogą czasem czekać i 5 minut na skrzyżowaniu, żeby nadjechał inny pojazd i uruchomił sensor”.

„Czerwonej Śmierci” podlegają także rowerzyści.

Nowe prawo jest częścią większego pakiet poświęconego regulacjom związanym z bezpieczeństwem na stanowych drogach. Wśród nowelizacji znalazł się przepis zabraniający policji dodatkowego karania kierowców za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wysokość mandatu ma pozostać na dotychczasowym poziomie i wahać się od 5 do 60 dolarów.

MB

2 KOMENTARZE

    • Humbak, wez ze sie chlopie zastanow przez moment zo piszesz. „Martwe czerwone” – no pieknie brzmi na haslo kampanii. Nie wszystko mozna tlumaczyc doslownie na jezyk polski bo wyjdzie masakra. Dokladania taka jak proponujesz.
      Sa takie portale co do tlumaczen uzywaja google translate chyba. I wychodzi im z „red kettle” salvation army „czerwony czajnik” zamiast czerwonego kociolka. Hahaha!

REKLAMA

2109328027 views

REKLAMA

2109328259 views

REKLAMA

REKLAMA

2111124650 views

REKLAMA

2109328400 views

REKLAMA

2109328499 views

REKLAMA

2109328607 views