REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedJacksonowie usłyszeli federalne zarzuty

Jacksonowie usłyszeli federalne zarzuty

-

Były kongresman z Illinois Jesse Jacson Jr. i jego żona, była chicagowska radna Sandi Jackson oskarżeni zostali o malwersacje finansowe na kwotę 750 tys. dolarów. Federalni śledczy wbrew niepisanej zasadzie, zdecydowali się postawić zarzuty obojgu małżonkom. Para najprawdopodobniej przyzna się do zarzucanych jej czynów.

fot. Victor Powell/ Jesse Jackson Jr i jego małżonka Sandi
fot. Victor Powell/ Jesse Jackson Jr i jego małżonka Sandi

47-letni były kongresman z Chicago został oskarżony o konspirowanie w celu popełnienia oszustwa finansowego, przestępstwa pocztowe i składanie fałszywych zeznań. Śledczy twierdzą, że demokratyczny polityk niezgodnie z prawem na prywatne cele wydał 750 tys. dolarów z funduszu wyborczego. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

REKLAMA

Zarzuty usłyszała także żona polityka, była chicagowska radna Sandi Jackson. Śledczy zarzucają jej składanie fałszywych zeznań podatkowych, co zagrożone jest karą trzech lat pozbawienia wolności i grzywną w wysokości 250 tys. dolarów.

Z dokumentów sądowych w sprawie Jacksonów wynika, że były kongresman wydał tysiące dolarów z funduszu wyborczego na wydatki niemające związku z polityczną działalnością. Śledczy ustalili, że Jackson Jr kupił m.in. złoty zegarek marki Rolex za ponad 43 tys. dolarów, futra na kwotę ponad 5 tys. dol. i dziecięce meble za 9,5 tys. dol. Jackson miał także słabość to pamiątek po „wielkich i sławnych”. Polityk wydał ponad 10 tys. dol. na memorabilia po Brusie Lee, 11 tys. na pamiątki po Martinie Lutrze Kingu Jr. i prawie 23 tys. na przedmioty należące kiedyś do „króla popu”, Michaela Jacksona.

Według ustaleń dziennikarzy dziennika Chicago Tribune para zamierza przyznać się do stawianych jej zarzutów, licząc zapewne na łagodniejszy wymiar kary. Co ciekawe, śledczy zdecydowali się postawić zarzuty obojgu małżonków, mimo niepisanej zasady, że w przypadku małżeństw, które posiadają małoletnie dzieci prokuratura nie wnosi oskarżenia przeciwko obojgu rodziców. Tak stało się m.in. w przypadku byłego gubernatora Roda Blagiojevicha i jego małżonki Patti. Mimo, iż wiele wskazywało na zaangażowanie byłej Pierwszej Damy w nielegalny proceder, nigdy nie usłyszała ona żadnych zarzutów.

Jesse Jackson Jr z życia publicznego usunął się w ubiegłym roku, po tym jak zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową, charakteryzującą się napadami hipomanii (napady maniakalne o mniejszej intensywności niż mania) i depresji. Nie zrezygnował jednak ze startu w listopadowych wyborach, które mimo zupełnego braku kampanijnej aktywności wygrał. Mandat złożył dopiero pod koniec listopada, kiedy oficjalnie okazało się, że jego finansom przyglądają się federalni śledczy. Niedługo później z zasiadania w Radzie Miasta Chicago zrezygnowała Sandi Jackson.

mp

 

5 KOMENTARZE

  1. To jest wlasnie styl dzialania partii demokratycznej, ktora rzekomo walczy o sprawiedliwosc spoleczna i rownouprawnienie, a faktycznie jest przesiaknieta korupcja i zyje z tego. Ten styl kochaja lewackie blazny wystepujace na tym forum( jak np. rysiu). Portal nadal milczy na temat sagi sen. Menendeza.

  2. Nic nowego, tak jedni jak i drudzy politycy żeruja na nas, różnica jest tylko taka, że polonijne środki przekazu poza małymi wyjątkami, podają tylko wpadki demokratów. Wybiurcze i kłamliwe podawanie faktów na temat: ubezpieczeń, reformy im. wyrządza wielką szkodę dla nie mówiących po angielsku, prym w mieszaniu mózgów wiedzie 1030 z guru Rzepkowskim milionerem. Facet dorobił się na naiwnych Polakach kupujacych domy na pożyczki typu „Balloon”, a teraz tysiace te domy gubi, było by lepiej gdyby podawał fakty. Rząd próbuje pomóc jego klientom, a on ma ich obecnie gdzieś, on jest bogaty nie chce amnesti, nie chce wytłumaczyć tym biednym byłym klientom jak by mogli wyjść z opresji dzięki Obamie. Kilkudziesięciu polskich milionerów dorobiło się na ” wycieczce” : paczki, sklepy,wysyłki ale obecnie zapomnieli dzięki komu opływają w złocie, obecnie kalają własne gniazdo, wielcy amerykanie, obywatele. Podobnie w Polsce media ma rząd i mąci w tych biednych polskich głowach, aż przekro o tym pisać, gdzie my mamy mózgi, przecież jestesmy mądrzy przynajmniej tak o sobie mniemamy. Jak wielką szkodę mogą wyrządzić media w młodych głowach wystarczy śledzić wypowiedzi na internecie, nie mają pracy, perspektyw ale dalej w ciemo wierzą w PO w głowie się to nie mieści.

    • Zgadzam sie z toba w 100%.Co do koncowych kilku zdan mam watpliwosci.Brak pracy jest problemem globalnym i nie moze Polska byc zielona wyspa na oceanie bezrobocia.Nie widze realnej sily ktora moglaby przyczynic sie do likwidacji bezrobocia.Pamietam przy wladzy koalicje PiS+Samoobrona+LPR.Mam nadzieje ,ze podobnych smiesznosci Polska jako kraj nie bedzie juz przezywac.Moze w walke z bezrobociem wlaczyc modly jak to bylo w walce z susza. http://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE

REKLAMA

2115179864 views

REKLAMA

2115180096 views

REKLAMA

REKLAMA

2116976486 views

REKLAMA

2115180236 views

REKLAMA

2115180335 views

REKLAMA

2115180443 views