REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedJak rozpoznać terrorystę - poradnik FBI

Jak rozpoznać terrorystę – poradnik FBI

-

Jeśli za kawę płaci gotówką, kupuje duże ilości chemikaliów, lub nabywa spalinowe modele samolotów – wówczas istnieje podejrzenie, że taki klient jest terrorystą. FBI wydało broszurę adresowaną do właścicieli sklepów i punktów usługowych. Biuro uwrażliwia w niej na pewne zachowania, które mogą prowadzić do wykrycia planowanych zamachów terrorystycznych lub wskazania powiązań z takimi organizacjami.

Mimo, iż ulotka FBI nie została udostępniona do publicznej wiadomości jej treść nie jest tajemnicą. Zwraca się w niej uwagę na podejrzane zachowania osób indywidualnych, jak i grup, które na przykład w salonach tatuażu proszą o określony, ten sam rysunek w identycznym miejscu. Biuro zwraca także uwagę na osoby, które w centrach handlowych obserwują kamery przemysłowe, robią notatki i zdjęcia, albo przez szereg dni parkują w tym samym miejscu przed wejściem obserwując teren.

REKLAMA

Zawiadomić odpowiednie służby powinni także właściciele sklepów z elektorniką, jeśli zauważą wśród klientów osoby z brakującymi palcami, poparzeniami, lub od których czuć „dziwny zapach”.

Ulotka FBI trafiła do wypożyczalni samochodowych w całym kraju. Instrukcje adresowane do ich właścicieli sugerują, by skupić się na osobach uchylających się od podania w dokumentach pełnych personaliów, klientach pytających o newralgiczne dla bezpieczeństwa punkty (np. o pobliską bazę wojskową, budynki rządowe, elektrownie, stacje uzdatniania wody, etc.).

Swoją społeczną rolę mają także do spełnienia aptekarze, którzy powinni skontaktować się z FBI jeśli odnotują kupno podejrzanej ilości wody utlenionej lub acetonu, właściciele centrów painballowych, do których zgłaszają się grupy chcące ćwiczyć techniki militarne, a także personel kafejek, jeśli zwróci uwagę na klientów stale płącących za kawę gotówką. Według FBI taki kawosz może być potencjalnym terrorystą jeśli notorycznie unika pozostawienia po sobie śladu w postaci użycia karty kredytowej lub bankowej.

Pełny tekst instrukcji FBI  ZNAJDZIESZ TUTAJ

mb

 

8 KOMENTARZE

REKLAMA

2095964582 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964815 views

REKLAMA

2097761212 views

REKLAMA

2095964965 views

REKLAMA

2095965066 views

REKLAMA

2095965177 views