REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedIowa. Poszukiwania zaginionych kuzynek. Policja osusza jezioro

Iowa. Poszukiwania zaginionych kuzynek. Policja osusza jezioro

-

Policja i setki wolontariuszy od pięciu dni poszukują 8-letniej Elizabeth Collins i jej 10-letniej kuzynki Lyric Cook. Dziewczynki ostatni raz widziane były w piątek w miasteczku Evansdale w Iowa. We wtorek śledczy zaczęli osuszanie jeziora niedaleko którego znaleziono rowery dziewczynek.

fot. Zaginione kuzynki Elizabeth Collins (po lewej) i Lyric Cook

Ostatnią osobą, która widziała 8-letnią Elizabeth i 10-letnią Lyric była ich babcia. W piątek po południu dziewczynki zapytały ją, czy mogą udać się na krótką wycieczkę rowerową po okolicy. Od tamtej pory ślad po nich zaginął.

REKLAMA

Dotychczasowe poszukiwania, w których uczestniczyło blisko tysiąc wolontariuszy, lokalna policja a od soboty także FBI, jak do tej pory nie przyniosły żadnych rezultatów. Policja przyznaje, że dziewczynki „zapadły się pod ziemię”. Policja zawiesiła w poniedziałek poszukiwania prowadzone przez wolontariuszy.

Zobacz także: Zaginione siostry bezpieczne. Porywacz nie żyje

„Nie mamy w tej sprawie żadnych nowych informacji. Nie mamy żadnych nowych dowodów, jakichkolwiek świeżych śladów. Na chwilę obecną nie ma sensu angażować większej ilości wolontariuszy. Na razie zawiesiliśmy te działania, ale zawsze możemy je przywrócić. Koncentrujemy się teraz na wyspecjalizowanym przeczesywaniu terenu – oznajmił Rick Abben, zastępca szeryfa The Black Hawk County.

W ramach tej akcji we wtorek zaczęto osuszać jezioro Meyers Lake, na brzegu którego w kilka godzin po zaginięciu dzieci znaleziono ich rowery. Poziom wody w jeziorze obniża się o okolo 7 cm w ciągu godziny. Cała akcja potrwać może nawet 3 dni.

Policja twierdzi, że na obecnym etapie śledztwa nie ma powodów aby podejrzewać udział osób trzecich. Rodzice obu dziewczynek cały czas współpracują z policją.

W niespełna pięciotysięcznym Evansdale, położonym 12 mil na południowy wschód od Cedar Falls w Iowa w poszukiwania dziewczynek zaangażowało się niemal całe miasteczko. Z każdym dniem jednak szanse na odnalezienie dzieci całych i zdrowych są coraz mniejsze. Mimo to rodzice Elizabeth i Lyric nie tracą nadziej.

„Pozytywne myślenie to wszystko, co teraz mamy oprócz wiary w to, że Bóg przyprowadzi je z powrotem” – mówi matka Elisabeth, Heather Collins.

M.G.

 

REKLAMA

2093148177 views

REKLAMA

2093148461 views

REKLAMA

2094944910 views

REKLAMA

2093148711 views

REKLAMA

2093148849 views

REKLAMA

2093148990 views